Publicat 16 Iul 2006 | Reactualizat 13 Aug 2006 | Expiră 16 Aug 2006

Flash / Web Designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Abilitati obligatorii

- simt artistic
- cunostinte solide de Flash si Adobe Photoshop.
- cunostinte de ActionScript (in special pentru crearea de animatii)
- cunostinte solide de HTML si CSS
- cunostinte de limba engleza (in special scris, cel putin nivel mediu)
- spirit de echipa, seriozitate, creativitate

Reprezinta un plus

- experienta in lucrul cu Dreamweaver si extensii pentru Dreamweaver
- cunostinte avansate de ActionScript si intelegerea programarii orientate pe obiecte (la nivel de baza)
- cunostinte de Flash si XML
- experienta in lucrul cu extensii pentru Flash
- cunostinte de baza de server-side scripting (PHP/ASP/ColdFusion/ASP.NET)
- cunostinte de baza de SQL si baze de date relationale
- cunostinte de baza de JavaScript

Descrierea jobului

Responsabilitati

- crearea de layout-uri pentru siturile companiei (incluzand partea de HTML, CSS si elemente Flash)
- crearea de interfete pentru produsele companiei
- crearea de prezentari si demonstratii animate pentru produsele companiei
- crearea de elemente grafice pentru produsele companiei (skins, etc)
- participarea la dezvoltarea de web tools bazate pe Flash/ActionScript si XML

Beneficii

- lucrul intr-o echipa tanara si dinamica
- proiecte bazate pe tehnologie de ultima ora, ocazia de a lucra la dezvoltarea unor produse inovatoare
- mediu de lucru bun
- salariu motivant in functie de performante

Extend Studio este o companie tanara care are ca principal obiect de activitate dezvoltarea de componente pentru Flash si de web tools bazate pe Flash. Compania ofera si servicii de design si dezvoltare de situri si aplicatii web.

Expirat
Flash / Web Designer  -  Extend Studio