Gratis

Fiziokinetoterapeut

KINETO RE SMILE SRL

Candidatul Ideal

Persoana cu experienta pe pozitia de kinetoterapeut, proactiva si dornica de munca intr-un cabinet de recuperare medicala
Absolvent al Facultatii Balneo Fizio Kinetoterapie
Autorizatie de libera practica emis de Colegiul Fizioterapeutilor din Romania
Asigurare de malpraxis

Descrierea jobului

Stabileste planul de tratament specific, obiectivele specifice, programul de lucru, locul si modul de desfasurare in vederea educarii sau reeducarii unor deficiente, prevenirea sau recuperarea unor dizabilitati ca urmare a unor boli, leziuni sau pierderea unui segment al corpului
Utilizeaza tehnici, exercitii, masajul, electroterapia, ultrasunet si procedee conform conduitei terapeutice si obiectivelor fixate
Evalueaza si reevalueaza in timp progresele facute de pacient; adapteaza planul de tratament in functie de evolutia pacientului
Supravegheaza starea pacientilor pe perioada aplicarii procedurilor kinetoterapeutice si de recuperare
Informeaza si instruieste pacientul asupra tratamentului pe care-l efectueaza, asupra efectelor terapeutice si asupra efectelor negative care pot sa apara
Completeaza fisa de recuperare kinetica pentru fiecare pacient in parte

Descrierea companiei

Cabinet de recuperare medicala
Oferim servicii de:
- Gimnastica medicala pentru urmatoarele afectiuni:
Ortopedice si posttraumatice (scolioza, lordoza, cifoza, fracturi, luxatii, entorse, leziuni ale ligamentelor, leziuni ale meniscurilor, umăr blocat),
Degenerative si Reumatismale (hernie de disc, spondilita, poliartrita, coxatroza, gonatroza, discopatie)
Musculare (rupturi/intinderi musculare)
- Fizioterapie: ultrasunet, laser, electroterapie
- Masaj terapeutic

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 23 Mai 2024