Financial Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Dacă ești orientat în mod natural spre proceduri, iti place ca totul sa fie organizat si rezolvat la timp, lucrezi cu ușurință cu persoane din interiorul și din afara organizației, ești deschis la schimbare și îmbrățișezi cu ușurință idei noi și inițiative, ai putea fi interesat în a aplica pentru postul de Financial Specialist.

Căutăm o persoană cu următoarele abilități și competențe:
- cunostinte contabile si financiare
- experienta in raportare financiara
- gandire analitica si atentie la detalii
- capacitatea de a sintetiza informatii din mai multe surse
- experienta in lucrul in Ms Office, in special Excel
- skilluri dezvoltate de comunicare in echipa
- dorinta de dezvoltare si de invatare
- capacitate de adaptare la taskuri noi

Descrierea jobului

Principalele respondabilitati:
- comunicarea cu firma de contabilitate externalizata
- comunicarea cu departamentele financiare si contabile din grup
- intocmirea rapoartelor interne
- realizarea analizelor de cost si eficienta
- intocmirea documentatiilor cerute de compania de audit
- supervizarea proceselor de facturare si gestiune a marfii
- suport in procesul de recuperare a creantelor

Polon-Alfa Romania este o companie specializată în vânzarea de sisteme de securitate, parte din grupul internațional Polon-Alfa, cel mai mare producator si furnizor de sisteme de securitate din Polonia, cu o puternică prezență în Europa și parteneriate în întreaga lume.

Înființată în anul 2011, compania Polon-Alfa Romania se clasează în topul celor mai importanți producători și distribuitori de sisteme de securitate din România.

Misiunea noastră este aceea de a continua să rămânem alături de clienții, angajații și colaboratorii noștri, un partener apropiat și de încredere. Valorile noastre de bază sunt: integritate, responsabilitate, inovare, teamwork. Acestea reprezintă expresia lucrurilor care ne definesc și care ne inspiră ca în fiecare zi să devenim mai puternici.

Vino să faci parte dintr-o organizație tânără, în continuă creștere la nivel național!

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022