Gratis

Financial Analyst (FP&A)

DELIVERY SOLUTIONS

Candidatul Ideal

Ce ar trebui să ai?
  • O experiență profesională similară de minim 3-4 ani (preferabil audit financiar, analiză sau controlling financiar);
  • Capacitatea de a te implica în proiecte care presupun dezvoltarea de rapoarte și raportare P&L lunar;
  • Abilități bune de analiză financiară și de business, experiență în procese de previziune, bugetare;
  • Atitudine proactivă, capacitatea de a lucra independent, dar și în echipă;
  • Capacitatea de a utiliza Excel la un nivel avansat;
  • Experiență în utilizarea SAP + QlikView (reprezintă avantaj);
  • Capacitatea de organizare, prioritizare și sintetizare a informațiilor și documentelor etc.

Descrierea jobului

Ce ar trebui să faci?

  • Să te implici în activitățile de închidere lunară (managerială și către Group);
  • Să te implici în activitățile de forecastare și bugetare;
  • Să realizezi și să dezvolți diverse raportări in zona de CAPEX - Actual vs. Budget;
  • Să te implici in activitati de verificare si implementare IFRS 16;
  • Să efectuezi analize financiare ad-hoc;
  • Să te implici în diferite proiecte la nivel de Group (pentru elaborarea și implementarea instrumentelor de raportare, bugetare și forecastare);
  • Să oferi sprijin administrativ (centralizare de informații și documente);
  • Să colaborezi cu restul departamentelor interne ale companiei.

Cu ce vine jobul la pachet?

  • Un pachet salarial motivant & beneficii flexibile;
  • Traininguri de specialitate & acces gratiuit in platforme de learning;
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
  • Mediu de lucru placut intr-o companie în continua expansiune.

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024