Finance Controller

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cunostinte de contabilitate;
  • Experienta in raportarea IFRS;
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Atentie la detalii;
  • Abilitati de planificare, organizare, comunicare si relationare;
  • Orientare in eficientizarea proceselor in vederea maximizarii rezultatelor;
  • Experienta cu solutii de BI si baze de date mari.

Descrierea jobului

VINO SA FACI PARTE DIN ECHIPA NOASTRA! Suntem o companie multinationala in plina expansiune pentru care dezvoltarea ta reprezinta misiunea noastra. Venim in intampinarea ta cu un pachet salarial competitiv si un mediu de lucru placut, cu o echipa tanara si entuziasta pentru care fiecare zi reprezinta o oportunitate de a se dezvolta.

Daca te-am convins si ai:
  • Studii superioare economice ( finante, contabilitate sau alte domenii economice);
  • Cunostinte avansate de Microsoft Office;
  • Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
  • Experienta anterioara in departamentul financiar de analiza;
  • Licenta profesionala specifica domeniului, constituie avantaj;
  • Cunostinte in utilizarea programelor de contabilitate ERP- NAV - constituie avantaj;
Ne-ar placea sa te cunoastem!

Rolul tau in echipa va fi de:
  • Intocmire a pachetului de raportare lunara standardizat;
  • Verificare a pachetului de raportare privind normelor de Grup/IFRS/normelor RAS;
  • Pregatire si analiza a rezultatelor si a variatiilor fata de buget si FC, investigare a surselor privind diferentele dintre rezultatele realizate si cele planificate;
  • Consolidare si insumare a cifrelor actuale conform structurii predefinite; verifica si reconciliaza partial sau integral rapoartele financiare periodice (lunare, trimestriale, semestriale, anuale) pentru management, Balance Sheet, Income Statement, Cash Flow, utilizand sistemele si procedurile standard de raportare financiara (statutara si IFRS);
  • Intocmire a rapoartelor privind costurile alocate pe departamente, centre de cost, proiecte;
  • Participare la procesul de forcastare si bugetare, a revizuirilor de buget anual si a procedurilor de rectificare a fondurilor bugetate precum si la intocmire a cash flow-lui periodic;
  • Reconciliere a ajustarilor financiar/contabile generate de diferentele de tratament contabil dintre standardele contabile din Romania si IFRS pentru una sau mai multe structuri financiar/contabile;
  • Participare la intocmirea rapoartelor si materialelor prezentate in sedintele interne si/sau pentru managementul companiei;
  • Pregatire a rapoartelor referitoare la OPEX, CAPEX, investitii in curs, cifra de afaceri s.a; analiza a rezultatelor si propunere de solutii de eficientizare;
  • Respectare a termenelor de bugetare si raportare stabilite;
  • Urmarire si mentinere a controlului aupra contractelor incheiate cu partenerii externi ( chirii, asigurari, s.a)
  • Pregatire a rapoartelor solicitate de catre auditorii externi;
  • Asigurare a unui mediu constant de control si audit intern;

SMYK All for kids este retailerul specializat în comercializarea de jucării, articole de puericultură, accesorii, îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru copii de la naștere până la vârsta de 14 ani și toate acestea „sub un singur acoperiș”.

SMYK All for kids oferă un portofoliu cu propriile sale branduri de haine - Cool Club, și de jucării - SMIKI – precum și multe mărci globale, cum ar fi LEGO, Hasbro, Mattel.

Cu siguranță vei găsi pentru copilului tău tot ceea ce îşi doreşte sau are nevoie!

Magazinele SMYK All for kids se găsesc în 4 țări sub acest brand, și sub brandul Spiele Max în Germania.

Publicat 1 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos