Gratis

Field Service Supervisor

SC FRIGOGLASS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Calificari si experienta necesara:
Studii tehnice superioare;
Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara in operatiuni de service;
Experienta in utilizarea sistemelor ERP;
Limba engleza –nivel avansat;
Cunostiinte de operare calcuator: Microsoft Excel, Word.

Descrierea jobului

Frigoglass Romania angajeaza Field Service Supervisor in cadrul departamentului Service Romania.

Rolul principal:
Implementeaza programe de service, efectueaza analize, asigura optimizarea continua a serviciilor si datelor, acumuleaza si transfera in cadrul departamentului de service cunostinte si experienta relevanta pentru diferite proiecte sau servicii.

Responsabilitati:
Monitorizeaza reteaua de furnizori de service si mentine comunicarea zilnica cu acestia pentru a asigura servicii de calitate tuturor clientilor precum si operarea optima a echipamentelor;
Cauta activ potentiali parteneri de service;
Participa la negocieri, analizeaza oferte si intocmeste contracte de service;
Monitorizeaza activitatea zilnica in ceea ce priveste comenzile de service on-call urmareste executia cu partenerii si clientii;
Furnizeaza asistenta tehnica adecvata partenerilor de service in ceea ce priveste aprovizionarea cu piese de schimb si buna utilizare a sistemelor de management al solicitarilor de service;
Monitorizeaza buna functionare si actualizarea continua a sistemului de management de service PocketBiz Desktop si Mobile;
Sustine seminarii tehnice in reteaua de service in ceea ce priveste produsele noi, sistemele de comunicare, si procedurile de service;
Urmareste implementarea serviciilor furnizate, intocmeste rapoarte si indica modalitati de imbunatatire a calitatii si reducerea costurilor de service;
Efectueaza inspectii periodice in piata pentru verificarea calitatii lucrarilor, a pieselor de schimb si a echipamentelor, asigurand astfel respectarea standardelor de calitate;
Se asigura de respectarea timpului de raspuns pentru comenzile de service;
Controleaza stocul pieselor de schimb si aprovizionarea retelei de service cu scopul de a mentine eficienta si de a imbunatati timpul de raspuns;
Furnizeaza suport tehnic retelei de service atunci cand este necesar astfel incat sa mentina eficienta acesteia in orice moment;
Monitorizeaza si revizuieste costurile de service pentru fiecare regiune si partener per tip de serviciu;
Responsabil de procesul de actualizare si semnare al diferitelor contracte de service cuprinzand orice modificare a termenilor contractuali, lista de servicii prestate si tarifele pentru acestea;
Monitorizeaza si este responsabil de atingerea KPIs stabiliti contractual cu fiecare client si subcontractor;
Responsabil de atingerea obiectivelor si a indicatorilor de calitatea stabilite de catre companie si raportarea lunara a rezultatelor. Analizeaza, propune planuri de actiune in vederea solutionarii deviatiilor.

Frigoglass is the global leader in Ice Cold Merchandisers (ICM). We provide our customers with a complete range of innovative merchandising solutions which uniquely position and promote their brands for consumers around the world.

Frigoglass supplies Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) to soft drinks and alcoholic beverage companies across five continents. Our market-leading products combined with our commitment for consistent, superior after-sales support, has allowed us to build and continuously develop long standing partnerships with our customers, who include leading brand owners in the 100 countries that we serve globally.

Our innovative coolers enhance our customers’ beverage branding at the point of sale and drive increased consumption. In parallel to maximizing merchandising opportunities for our customers, we are committed to providing increasingly environmentally friendly product solutions which enable our customers to meet ambitious sustainability and carbon emission reduction targets.

The Company's production units are located in: Romania, Russia, Greece, India, Indonesia, South Africa and Nigeria.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024