Gratis

FARMACIST si ASISTENT FARMACIST - BRASOV

FARMACIA TEI
5 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare/medii de specialitate finalizate
Experiență pe o poziție similară de min. 1 an
Aviz de liberă practică avizat pe anul în curs
Bune abilități de comunicare
Amabilitate și empatie față de pacienți
Integritate și etică profesională

Descrierea jobului

Farmacia Tei angajeaza FARMACISTI si ASISTENTI FARMACISTI care sa:
- Indrume adecvat pacientii in timpul eliberarii prescriptiilor medicale gratuite sau compensate si sa ofere consiliere privind administrarea medicatiei, efecte secundare si/sau riscuri ale acesteia
- Identifice nevoile pacientului si sa formuleze recomandari individualizate, in functie de nevoile acestuia
- Administreze stocurile, verifice termenele de valabilitate si sa isi asume gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica
- Participe la cursuri de educatie profesionala continua, conform reglementarilor, atat in tara cat si in strainatate
- Isi desfasoare activitatea conform reglementarilor profesionale si legislative in vigoare si cerintelor postului

Noi oferim:

- Mediu de lucru placut, deschis si dinamic
- Pachet salarial motivant
- Extra beneficii cum ar fi:
*bonus vanzari
*bonuri de masa
*vouchere de vacanta
*vouchere culturale
*asigurare de viata
*asigurare privata de sanatate, etc.
- Programe de instruire si dezvoltare continua

Farmacia Tei este o companie romaneasca care activeaza in domeniul vanzarii de produse farmaceutice din 1992.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024