Farmacist Sef Circuit Deschis

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem intr-un proces de intregire a echipei noastre. Daca iti doresti o schimbare in cariera si noi provocari, te asteptam sa ne cunoastem.

Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
Certificat de Membru al Colegiului Farmaciștilor vizat la zi;
Experiență minim 3 ani in activitatea de management farmacie cu circuit deschis;
Cursuri de specialitate reprezinta un plus: management farmaceutic;
Echilibru emoțional;
Excelente abilitați de relaționare si comunicare;
Empatie, orientare către pacient;
Orientare catre rezultate si spirit managerial;
Foarte bune abilitati de leadership;
Excelente abilitati organizatorice;

Descrierea jobului

Coordoneaza si raspunde de activitatea farmaciei in vederea atingerii obiectivelor de bussines;
Se informează permanent asupra noutăților in domeniul de specialitate si al legislației in vigoare, menținând un nivel al competentei profesionale corespunzător;
Coordoneaza echipa din subordine;
Administreaza stocurile, asigurând un stoc eficient de medicamente; propune solutii pentru atingerea obiectivelor;
Participa la recepția cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor din farmacie;
Coordonarea si supervizarea activității de inventariere a produselor;
Implementarea și supravegherea procedurilor specifice activității;
Întocmirea de rapoarte privind activitatea farmaciei;
Identificarea modalitatilor de atragere si fidelizare a pacientilor;
Supravegherea eliberării medicamentelor de către personalul farmaciei și eliberarea medicamentelor cu prescripție medicala si OTC-uri;

Compensații si beneficii:
- pachet salarial motivant, parte fixa si bonus lunar funcție de indicatorii de performanta
- prime sărbători
- tichete de masa
- asigurare de viață NN
- concediu odihna – 21 zile/an
- card fidelitate pe lanțul propriu de farmacii
- platforma cursuri dezvoltare profesionala continua
- climat de lucru plăcut, colegi prietenoși și deschiși.

Reteaua de farmacii Belladonna a fost preluata in anul 2019 de catre Pharma 1 Health Concept, o companie cu capital 100% romanesc.
Farmaciile Belladonna sunt un brand aflat in topul preferintelor pacientilor, cu o traditie de peste 19 ani, fiind considerate farmaciile de proximitate pentru locuitorii din Bucuresti.
In prezent, reteaua noastra este formata din 50 de farmacii si ne propunem ca pana la inceputul anului 2020 sa deschidem alte 10 farmacii. Farmaciile Belladonna au in prezent peste 250 de angajati, se aprovizioneaza din propriul depozit certificat ISO si GDP, pune la dispozitia pacientilor peste 10.000 de produse de la principalii furnizori locali si internationali. Echipa noastra de profesionisti este formata din peste 170 farmacisti si asistenti de farmacie, care pun in centrul activitatii lor PACIENTUL.
Conceptul farmaciilor noastre are la baza 4 elemente fundamentale: convingerea ca cel mai mare segment de populatie cu nevoi medicale (+65 de ani cu venituri mici si medii), este sensibil la pret, ramane conservator in comportamentul de cumparare si cauta servicii de ingrijire si calitate, in acelasi timp.
Prin contractele de colaborare cu casele de asigurari, eliberam retete gratuite si compensate.
Misiunea noastra este de a asigura accesul pacientilor la o gama larga de medicamente si alte produse, la preturi foarte mici.
Valorile noastre sunt: GRIJA, ATENTIE si RESPECT pentru pacient!

Te invitam sa apreciem impreuna colaborarea si munca in echipa, corectitudinea, competenta, eficienta si profesionalismul.

Hai in echipa Pharma 1 Health Concept (Belladonna)!

Publicat 18 iul. 2022 Reactualizat 8 aug. 2022 Expiră 17 aug. 2022