Publicat 18 Feb 2019 | Reactualizat 15 Mar 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Farmacist-Floresti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de farmacie finalizate
Abilitati de coordonare, planificare si organizarea spatiului de lucru
Capacitati de ascultare si de consiliere a pacientilor
Cunostinte privind regurile de buna practica farmaceutica

Descrierea jobului

Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, insotita de o informare si consiliere adecvate pentru pacient
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari
Verificarea dozelor si asigurarea ca medicamentele sunt eliberate si etichetate in mod corect si conditii de siguranta
Asigura aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite
Gestioneaza stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurilor, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expirate
Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari de Sanatate
Salariu negociabil

Expirat
Farmacist-Floresti  -  meliofarm S.R.L.