Gratis

Farmacist Diriginte - Cluj-Napoca

SC Dr. Max SRL

Candidatul Ideal

Avem rețeta pentru cariera ta!

Dr. Max, linia de retail a Dr. Max România este în căutarea unui Farmacist Diriginte in Cluj-Napoca.

Ce așteptăm de la tine?
  • Să ai diplomă de licență, adică titlul de Farmacist;
  • Să deții certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor/vizat pe anul în curs;
  • Să îți placă să comunici și să pui pe primul loc nevoia pacientului;
  • Să îți placă să lucrezi în echipă;
  • Să îți dorești permanent să te dezvolți și să înveți lucruri noi;
  • Să deții experiență pe pozitia de Farmacist (circuit deschis) de cel putin 6 luni.

Descrierea jobului

Iti oferim:
  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Card de angajat cu multiple beneficii in retelele de farmacii;
  • Abonament la o clinica privata platit de companie;
  • Conditii speciale negociate pentru angajati pentru bunuri si servicii;
  • Training-uri de specialitate;
  • Posibilitati reale de promovare in cadrul companiei Dr. Max Romania.

Ce trebuie sa faci :
  • sa pui pacientul pe primul loc
  • sa oferi solutii pentru sanatate personalizate, in functie de nevoile fiecaruia;
  • sa lucrezi cu echipa ta in vederea unei bune functionari a farmaciei;
  • sa supraveghezi eliberarea medicamentelor si calitatea actului farmaceutic efectuate de catre Farmacisti si Asistenti Farmacisti pentru a mentine un standard profesional ridicat;
  • sa analizezi profilul si specificul zonei si sa vii cu propuneri de solutii de adaptare a farmaciei la acestea pentru a raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a creste cifra de afaceri;
  • sa coordonezi activitatea operationala a personalului din farmacie pentru a asigura continuitatea si calitatea actului farmaceutic;
  • sa gestionezi problemele administrative pentru a asigura buna functionare a farmaciei;
  • sa asiguri aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a putea raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite de companie;
  • sa analizezi istoricul rezultatelor financiare si sa vii cu propuneri Manager-ului pentru atingerea obiectivelor in perioada urmatoare;
  • sa gestionezi stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.

Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei Mediplus și a lanțului de farmacii Dr. Max. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienti și responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sanatoasă.

Suntem compania în care pasiunea, creativitatea și perseverența te conduc spre performanță. Îți oferim un mediu provocator și dinamic în care te poți dezvolta alături de echipe de succes și unde tu stabilesti măsura impactului pe care îl poți avea! Acceptă provocarea de a face diferența împreună!

Mai multe informatii pe: www.drmaxromania.com

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024