Farmacist Diriginte - Bucuresti

SC Sensiblu SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu 100 - 101 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de a tine:
- Sa fii o persoana deschisa, empatica
- Sa iti pese cu adevarat de pacienti si de nevoile acestora
- Sa fii interesat sa gasesti solutii pentru fiecare pacient
- Sa comunici clar, concis
- Sa fii responsabil si organizat
- Sa detii Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor
- Sa ai experienta in pozitia de Farmacist Diriginte minimum 1 an.

Descrierea jobului

Ce trebuie sa faci :
- sa pui pacientul pe primul loc
- sa oferi solutii pentru sanatate personalizate, in functie de nevoile fiecaruia
- sa lucrezi cu echipa ta in vederea unei bune functionari a farmaciei
- sa supraveghezi eliberarea medicamentelor si calitatea actului farmaceutic efectuate de catre Farmacisti si Asistenti Farmacisti pentru a mentine un standard profesional ridicat;
- sa analizezi profilul si specificul zonei si sa vii cu propuneri de solutii de adaptare a farmaciei la acestea pentru a raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a creste cifra de afaceri;
- sa coordonezi activitatea operationala a personalului din farmacie pentru a asigura continuitatea si calitatea actului farmaceutic;
- sa gestionezi problemele administrative pentru a asigura buna functionare a farmaciei;
- sa asiguri aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a putea raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite de companie;
- sa analizezi istoricul rezultatelor financiare si sa vii cu propuneri Manager-ului pentru atingerea obiectivelor in perioada urmatoare;
- sa gestionezi stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.

Iti oferim:
- Pachet salarial motivant;
- Bonuri de masa;
- Card de angajat cu multiple beneficii in retelele de farmacii;
- Abonament la o clinica privata platit de companie;
- Conditii speciale negociate pentru angajati pentru bunuri si servicii;
- Training-uri de specialitate;
- Posibilitati reale de promovare in cadrul grupului A&D Pharma Dr. Max.

Cu peste 25 de ani de experienţă în piaţă, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari şi dinamice grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuţie şi retail. Prin intermediul fundaţiei din grup – Fundaţia Sensiblu, A&D Pharma Group dezvoltă şi susţine programe de responsabilitate socială.

Ascultam oamenii si le dam ce isi doresc. Farmacia pune oamenii pe primul loc si isi doreste sa aduca pacientilor din Romania ingrijire medicala accesibila si convenabila.
Prezent in 8 tari din Europa, este principalul lant de farmacii din Europa Centrala care se dedica imbunatatirii nivelului de sanatate al pacientilor.
In Romania suntem prezenti in peste 650 de farmacii, oferind acces la un sortiment larg de medicamente si servicii farmaceutice.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 31 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos