Farmacist Depozit (Persoana Responsabila) - Constanta

MEDIPLUS EXIM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent/a al/a Facultatii de Farmacie- conditie obligatorie;
  • Detine Certificat de Libera Practica;
  • Poseda foarte bune abilitati de comunicare si relationare, lucreaza excelent in echipa;
  • Poseda abilitati de planificare si organizare, este activ/a si implicat/a;
  • Opereaza PC nivel mediu-avansat;
  • Detine cunoastinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Detine experienta pe pozitia de farmacist de minim 12 luni;
  • Experienta pe un post similar (in depozite farmaceutice) constituie avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului
  • Se asigura ca desfasurarea activitatilor autorizate, precum si acuratetea si calitatea inregistrarilor din cadrul punctului de lucru, sunt in acord cu buna practica de distributie si in conformitate cu procedurile standard de operare stabilite pentru fiecare tip de activitate;
  • Participa la procesele de receptie, culegere comenzi si livrare pentru produsele stupefiante si psihotrope in conformitate cu prevederile legale;
  • Se asigura ca produsele avizate pentru depozitare/distributie si toate iesirile de marfa sunt conforme din punct de vedere calitativ;
  • Analizeaza si solutioneaza neconformitatilor calitative din cadrul procesului de receptie si a reclamatiilor referitoare la calitatea medicamentului in colaborare cu departamentul Comercial si cu producatorii/furnizorii;
  • Verifica conformitatea mijloacelor de transport dedicate livrarii de medicamente: curatenie, realizarea dezinfectiei conform planificarii, etc. si monitorizarea inregistrarilor de temperaturi din depozit si flota de livrare pentru produse termolabile si ambientale;
  • Monitorizeaza temperatura si umiditatea din toate zonele depozitului si se asigura ca sunt luate masurile necesare pentru pastrarea acestora in intervalele optime;
  • Participa activ la revizuirea procedurilor implementate privind asigurarea calitatii medicamentului, in vederea eficientizarii proceselor de control asupra calitatii.

Ce oferim?
  • Mediu de lucru placut si dinamic, intr-o retea de distributie si retail farmaceutic cu acoperire nationala, in care punem pret pe cooperare si colaborarea dintre colegi;
  • Spatiu pentru dezvoltare profesionala prin oferirea constanta de oportunitati de crestere si dezvoltare in cadrul companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale;
  • Reduceri substantiale la branduri din portofoliul de produse proprii si exclusive;
  • Oferte speciale de la partenerii companiei;
  • Zile de concediu suplimentare in functie de vechime;
  • Invatare continua - platforma de e-learning si acces gratuit la Bookster.

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, subsidiara a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distributie si retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distributie de medicamente, Mediplus, al lanturilor de farmacii Sensiblu si Dr.Max. Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!
Mai multe informatii pe: www.adpharma.com

Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos