Publicat 08 Ian 2019 | Reactualizat 05 Feb 2019 | Expiră 08 Feb 2019

Farmacist/a Hunedoara, Timisoara, Resita

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti o persoana dinamica, sociabila si dornica sa se alature unei echipe tinere si profesioniste?
Cautam colegi pasionati de domeniul farmaceutic, care sa accepte provocarea de a veni in ajutorul pacientilor printr-o consiliere de calitate si a asigura buna organizare a unei farmacii.
Asadar, esti asteptat sa te alaturi echipei noastre daca indeplinesti urmatoarele cerinte: detii abilitati foarte bune de organizare, comunicare, relationare si adaptare in orice situatie, ai o atitudine pozitiva combinata cu determinare si profesionalism.
Mai sunt importante:
- Respectarea principiilor eticii si deontologiei profesionale;
- Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
- Experiență pe o poziție similară reprezintă avantaj;
- Certificate de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
- Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
- Bune abilități de comunicare;
- Amabilitate și empatie față de pacienți;
- Integritate și etică profesională.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Oferă consiliere pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și potențialele riscuri/efecte adverse;
  • Eliberează medicamente pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
  • Participă la verificarea, monitorizarea stocurilor și recepționarea produselor.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
  • Tichete de masă;
  • Bonus de performanță motivant în funcție de rezultatele obținute;
  • Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
  • Acces la training-uri de servicii, vânzări și de produs;
  • Mediu de lucru stabil, plăcut și dinamic.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 25 de ani și o distribuție echilibrată, la nivel național.

De ce sa faci parte din echipa DONA?

- peste 2.500 de angajati

- peste 350 de farmacii la nivel national

- un portofoliu in continua dezvoltare cu peste 29.000 produse

- peste 2,5 milioane de pacienti care trec pragul unei farmacii Dona in fiecare luna

"DONA, o farmacie cum toate ar trebui sa fie!"

Expirat
Farmacist/a Hunedoara, Timisoara, Resita  -  FARMACIILE DONA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles