Facility Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Absolvent de studii superioare
• Nivel mediu de experienta (2-5 ani)
• Experiență dovedită ca manager de facilități sau poziție relevantă
• Acomodat în operațiuni tehnice / de inginerie și cele mai bune practici de gestionare a instalațiilor
• Cunoașterea principiilor contabile și financiare de bază
• Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă
• Excelente abilita abilități organizaționale și de leadership
• Gândire analitică/critică
• Proactivitate și abilități de mediere și facilitare

ABILITĂȚI:
• Atentie deosebita la detalii, abilitati excelente de analiza, redactare si cercetare.
• Capacitatea de a trata intr-un mod adecvat informatiile confidentiale,
• Abilitatile organizatorice,
• Gândirea analitica si logica si crearea de conexiuni Intre informatii.
• Capacitatea de analiza si cercetare a conceptelor juridice, a jurisprudentei, a avizelor judiciare, a statutelor, a reglementarilor legale invigoare.
• Abilitati de gestionare a timpului si organizare: prioritizarea task-urilor si respectarea termenelor limita.
• Cunostinte bune de limba engleza; cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Powerpoint).

Descrierea jobului

FACILITY MANAGER –Companie de software din Cluj

SARCINI:
• Planifică și coordonează toate instalațiile (telecomunicații, căldură, electricitate etc.) și renovările
• Gestionează întreținerea echipamentelor și consumabilelor pentru a îndeplini standardele de sănătate și siguranță
• Inspectează structura clădirii pentru a determina necesitatea reparațiilor sau a renovărilor
• Revizuiește consumul de utilități și depune eforturi pentru a minimiza costurile
• Ține legatură cu tot personalul tehnic ocazional (tehnicieni, paznici etc.) și contractanții externi
• Organizează alocarea locurilor de parcare, eliminarea deșeurilor, securitatea în clădire, etc.
• Alocă spații de birouri în funcție de nevoi
• Gestionează planurile de asigurare și contractele de servicii
• Ține evidențe financiare și nefinanciare relevante
• Efectuează analize și estimări relevante
• Oferă suport pentru toate activitățile care au loc atât în sediu (indoor și outdoor) cât și în activități care implică mai mulți angajați, și se desfășoară în afare sediului precum și în desfășurarea altor activități care vizează evenimente organizate de companie în alte spații decât sediul
• Oferă suport / îndeplinește sarcini aferente gesionării recepției companiei
• Este responsabil pentru obiectele de inventar aferente poziției și de semnarea PV-urilor, oferind totodată suport pentru procesul de inventariere în general.
Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos