Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Export Operations Assistant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

We are looking for an “Export Operations Assistant” located at Bucharest, with the following qualifications/qualities:
- Bachelor’s Degree in Economics or related;
- Average level of PC skills (Word and Excel);
- Average level of English;
- Willingness to learn and to develop practical knowledge;
- Very good communication and interaction abilities;
- High sense for information sensitiveness;
- Analytical skills, ability to search, gather and interpret information.

Descrierea jobului

As an Export Operations Assistant, you will be assisting the Export Sales Operations team as follows:
- Giving support with different repetitive tasks/ reports/ documents in order to improve efficiency of the team;
- Customers:
• Daily update of the delivery tables;
• Update of the excel databases with the customer & product information;
- SOP program: uploading files, updating SOP product hierarchy;
- Reports: aging stock; SOP vs. Sales; delivering other reports, etc.
- Working closely with the team members, according to the project in which she/he is taking part.
Offer:
- 1 year fixed term contract with the posibility of extenssion
- Internal development opportunities;
- Dynamic environment and the chance to work with a global team.

Descrierea companiei

Arctic, succesul unei companii autentic romanesti
Arctic este una dintre cele mai puternice si performante companii din Romania, fiind lider detasat al pietei locale de electrocasnice, cu o cota de piata de peste 35%. Totodata, Arctic este si cel mai mare producator local de electrocasnice, fabrica de aparate frigorifice de la Gaesti producand pana in prezent peste 25 de milioane de frigidere.
Cu o istorie impresionanta, Arctic este una dintre cele mai longevive companii din Romania, in anul 2015 marcand 45 ani de activitate alaturi de o echipa de 3.000 de angajati. Propunere update: Cu o istorie impresionanta, Arctic este una dintre cele mai longevive companii din Romania, in anul 2016 marcand 46 ani de activitate alaturi de o echipa de 3.000 de angajati.
In 2013 Arctic a inaugurat o noua linie de productie in cadrul fabricii din Gaesti, ca urmare a unei investitii de 21,9 milioane de euro. Odata cu aceasta, fabrica Arctic a devenit cea mai mare unitate de productie de aparate frigorifice din Europa. 85% din productia de frigidere este directionata in peste 60 de tari din Europa, Africa si Asia, astfel consolidand pozitia companiei ca unul dintre cei mai importanti exportatori pe piata din Romania.
Arctic detine in Romania 3 branduri puternice - Arctic, Beko si Grundig, care ofera produse performante, la standarde internationale, adresandu-se unor segmente diverse de consumatori. In plus, Arctic detine cea mai mare retea de service cu acoperire la nivel national ce asigura consumatorilor servicii de calitate pe intreaga durata de viata a produselor, alaturi de consultanta specializata prin intermediul call center-ului Arctic.

Expirat
Export Operations Assistant  -  ARCTIC SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles