Publicat 21 Ian 2020 | Expiră 21 Feb 2020

Expert Implementare Proiecte POCU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
Studii superioare finalizate: diploma de licenta/master in domeniul economic/financiar/juridic
Certificate sau calificari in domeniu (constituie un avantaj)
Experienta in scrierea si implementarea proiectelor din fonduri europene nerambursabile: minim 3 ani
Cunostinte de operare PC – MS Office (Word, Excel, Outlook)
Carnet de conducere categoria B - constituie un avantaj

Cerinte privind competentele candidatului:
Cunoasterea legislatiei in domeniu
Buna relationare cu clientii
Atentie la detalii
Bun organizator
Capacitate de analiza si sinteza
Proactivitate
Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita
Orientarea spre rezultate
Spirit de echipa si deschidere spre schimbare.
Perseverenta
Seriozitate
Punctualitate
Atentie distributiva

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati specifice:

Activitate de baza
Intocmire rapoarte de activitate, fise de pontaj, rapoarte tehnice, cereri de rambursare etc.

Activitati ocazionale
Evaluarea eligibilitati clientilor, a ideilor de proiect si a cheltuielilor propuse
Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiari si consilierea acestora la obtinerea/realizarea/semnarea documentelor
Consilierea beneficiarului in relatia cu institutia finantatoare
Intocmirea/verificarea documentelor necesare pentru implementarea proiectelor (proceduri de achizitii, cereri de plata, cereri de rambursare, rapoarte tehnico-financiare si alte documente specifice)
Organizarea procedurilor de achizitii si consilierea beneficiarilor in realizarea acestora
Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor;
Gestionarea relatiilor cu clientii si cu institutiile finantatoare (adrese, informari etc.)
Alte activitati specifice.

THP ELEMENTAL INVESTMETS(THPEI) este o firma de consultanță cu 7+ ani de experiență continuă (înfîn alcătuirea dosarelor, aplicare și implementarea proiectelor finanțate din fonduri structurale și de coeziune, consultanță în management și formare profesională acreditata ANC (CNFPA).

Cu sprijinul THPEI, unportofoliu divers de clienți(companii private autohtone, ONG-uri și autorități publice locale) a obținut finanțări nerambursabile prin programele de asistență financiară post-aderare.

Experții noștri auinstruitși auoferit consultanțăunui număr semnificativ de aplicanţii, atât pentru elaborarea proiectelor (cereri de finanțare, studii de fezabilitate, analiza necesitaților, planuri de afaceri etc.), precum și privind implementarea proiectelor finanțate (întocmire de aplicații, organizare achiziții, întocmire rapoarte și cereri de rambursare, urmărirea realizării obiectivelor și indicatorilor proiectelor etc.).

Având oechipa de oameni dinamicicu experiența în domeniul fondurilor structurale destinate sectorului public și privat, compania noastră oferă servicii complete, bazate pe (i) crearea unui parteneriat mutual benefic, (ii) adaptarea la nevoile clientului și (iii) concordanța strategiei cu realitățile economice și financiare.

Expirat
Expert Implementare Proiecte POCU  -  THP ELEMENTAL INVESTMENTS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles