Expeditor Maritim / Ocean Freight Forwarder

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiență pe o pozitie similară min 1 an;
Pasionat/ă de domeniul Transporturilor;
Nivel avansat limba engleză (conversațional & scris);
Studii superioare absolvite;
Abilități de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gandire pozitivă, spirit de echipă;
Cunostințe de operare PC: Office (World, Excel nivel mediu, Powerpoint), Internet, E-mail.

Descrierea jobului

Responsabilități
Gestionează transportul maritim în regim de LCL si FCL pentru import şi export;
Prospectare, ofertare piață;
Urmărire transport de preluare la livrare;
Avizare status transport;
Corespondență/ Comunicare cu furnizori, clienți, birouri Schenker partenere;
Operare sistem informatic de transport (ERP).

Beneficii
Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
Abonament Bookster;
Pachet - discount la furnizorii interni;
Evenimente dedicate angajaților.
Bonus performanta – în funcție de politicile companiei;
Tichete de masa.
Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 19 nov. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos