Gratis

EXPEDITOR INTERNATIONAL

PROALF WORLDWIDE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam / angajam expeditori internationali cu vocatie, dornici ca activitatea lor sa conteze si sa creasca impreuna cu firma. Posibilitati de dezvoltare cariera concordante cu dorintele si potentialul real al candidatului!. Bonusuri atractive pentru performanta foarte buna!

Descrierea jobului

Activitatile zilnice sunt:
- contacteaza potentialii clienti de transport international si prezenta serviciile oferite de firma, preia comenzile cotand rapid si competitivi, negociaza tarifele de transport cu clientii;
- identifica solutiile de transport (rute, mijloace de transport, planul de incarcare a marfurilor) printr-o buna relationare cu transportatorii colaboratori;
- selecteaza furnizorii de transport si servicii conexe (depozitare, asigurare, formalitati vamale etc.);
- colaboreaza strans cu ceilalti expeditori din filiala si organizatie in scopul cresterii volumelor derulate de firma si maximizarii randamentului operational;
- urmareste modul de executare a transportului si seviciilor conexe, verifica documentele de transport, urmareste comenzile executate pana la incasare;
- tine legatura cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului;
Salarizarea este flexibila si atractiva, raportata la performanta, posibilități mari de dezvoltare a carierei!.

Compania noastra, avand integral capital privat romanesc, a fost infiintata in anul 2011, la București, dar din 2012 si-a mutat sediul in Arad, pastrand o filiala in Bucuresti. În același an, datorită expertizei profesionale si paletei largi de operațiuni precum și capacitatii de gestionare a lanțului logistic al miscarilor de marfa in plan intern si interntional, PROALF a devenit un membru al Retelei profesionale WPA - The Logistic Network, prin care a reușit să acopere toate nevoile clientilor si potentialilor parteneri, în toate regiunile a globului.

La nivel european, am reușit să dezvoltăm relații puternice cu firme de prestigiu din tari precum: Italia, Marea Britanie, Belgia, Austria, Elveția, Spania, Portugalia, Germania și Franța.

La nivel operațional, în prezent avem capacitatea de a oferi solutii de transport personalizate si servicii logistice precum:  transportul rutier de mărfuri, atât intern si international (FTL / LTL / Lot);  transport maritim (FCL / LCL) din ușă în ușă, ușă în port sau port-to-port de;  transport aerian standard și Express, door-to-door, door-to-aeroport, aeroport-to-door, aeroport-la-aeroport;  transport inter-modal de transport de marfă;  depozitare în toate locațiile țării, prin intermediul sub-contractorilor specializati;  alte servicii conexe logistice sau de consultanță;  promovarea produselor clienților nostri pe piețele regionale / globale prin intermediul partenerilor proprii din acele zone

Pentru a rezuma această scurtă prezentare, mai subliniem doar că încercăm să ne poziționăm pe piață nu doar ca un furnizor simplu de servicii, ci încercăm să devenim un adevărat partener pentru toți clienții si colaboratorii noștri, dezvoltand relații pe termen lung, care se bazează pe încredere bilaterală și câștiguri reciproce.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024