Gratis

EXPEDITOR INTERNATIONAL

NUNNER Logistics SRL

Candidatul Ideal

EXPERIENTA IN DOMENIUL TRANSPORTURILOR -OBLIGATORIU-minim 2 ani
- Experienta intr-o pozitie similara in domeniul transporturilor (Vanzari;marketing) de minim 1 ani-constituie avantaj
- Cunoastere a pietei de transport rutier intern si international
- Contacte bune cu operatorii in domeniul transporturilor
- Operare PC, cunoastere mediu Microsoft Office ( e-mail-word)
- Lucru in echipa, bun negociator, putere de convingere, perseverenta, atitudine proactiva
- Abilitati excelente de comunicare si negociere in relatiile cu clientii
- Portofoliu clienti constituie un mare avantaj si identifica in baza marketingului noi clientii din piata
- Engleza - nivel Mediu

Descrierea jobului

- Intermedierea transporturilor rutiere in trafic intern si international, plecand de la cererea formulata de client si pana la solutia de transport
- Organizarea transporturilor rutiere, de la preluarea comenzii de la client, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie
- Intocmirea si procesarea documentelor de transport aferente
- Utilizarea electronica a burselor de marfa/transport pentru a putea vizualiza marfurile sau camioanele disponibile in eventualitatea cuplarii lor.
- Pastreaza legatura cu transportatorii si clientii
- Prospectarea pietei transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi (servicii) optime
- Dezvolta relatii pozitive de natura sa ii asigure cunoasterea necesitatii clientului in vederea promovarii unei solutii optime
- Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei
- Raspunde de elaborarea ofertei personalizate corespunzatoare fiecarui client
- Oferim pachet salarial competitiv cu piata specifica, corelat cu experienta si performanta individuala
- Apartenenta la o echipa tanara, dinamica si in plina ascensiune.

Descrierea companiei

Nobody goes further!

Nunner designs, develops, integrates, markets and operates advanced logistics solutions used by customers – in all ranges of industry and trade – to create a transparent, cost efficient, and reliable supply chain and distribution system.

Facts and figures:

Founded in the wine region of South Styria in Austria in 1955 by Alois Nunner HQ in Helmond, the Netherlands 38 EMEA locations in Europe and 6 locations in China Employees approx: 950, Turnover (2021): ca. EUR 500 Mio. 620.000m² warehouse space Powered by ING Corporate Investments (minority shareholder)

In Romania Nunner Logistics operates 100% in line with the company policy and vision, offering an integrated portfolio of logistic services covering the total supply chain from source to end user.

Operating warehouses in:

Bucharest 30.000 m2
Bacau 2.000 m2
Cluj 2.000 m2
Timisoara 2.000 m2

The company offers an integrated portfolio of logistic services covering the total supply chain from source to end user.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024