Gratis

Expeditor international (rutier)

DhL FreightRomania S.R.L.

Candidatul Ideal

Noi suntem DHL Divizia Freight! Dorim sa ne extindem echipa si avem nevoie de un coleg care sa se alature unui mediu de lucru pozitiv, dinamic si flexibil. Ne place sa promovam respectul in echipa noastra si suntem mandri de organizatia pe care o reprezentam.

Daca ai deja experienta in acest domeniu, te asteptam alaturi de noi, unde iti oferim oportunitatea de extindere a cunostintelor acumulate. Promitem sa te expunem celor mai constructive provocari, si sa experimentezi zilnic situatii noi din care sa-ti dezvolti cat mai mult bagajul de cunostinte.

Cerinte preferate:
  • Experienta 1-2 ani in derularea de servicii de transport rutier
  • Cunostinte legislative specifice activitatii de transport rutier de marfuri;
  • Cunostinte tehnice in domeniul mijloacelor de transport de marfuri;
  • Experienta in a lucra cu diverse sisteme operationale;
  • Familiarizat in a lucra cu Bursa se Transport;
  • Limba engleza: nivel mediu;
  • Cunostinte Microsoft Office;
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Rezistenta la stres;
  • Capacitate de lucru in echipa si orientare catre satisfacerea nevoilor clientilor

Descrierea jobului

Responsabilitati Operational:
  • Mentinerea relatiei cu clientii/ transportatorii (transmiterea, monitorizarea si finalizarea comenzilor)
  • Contactul permanent cu transportatorii/clientii pentru asigurarea livrarilor in timp útil
  • Identificarea celor mai bune solutii de transport
  • Intocmirea ofertelor de transport
  • Negocierea si transmiterea comenziilor de transport
  • Organizarea transporturilor (complete )
  • Mentinerea relatiilor cu transportatorii
  • Urmarirea comenzilor executate din momentul lansarii si pana in momentul livrarii
  • Monitorizarea realizarii transporturilor si acuratetea intocmirii documentelor
  • Raportarea periodica a activitatii catre managerul superior
  • Introducerea datelor operationale in sistemul informatic

DHL este, incepand cu 2002, parte a grupului Deutsche Post Word Net. Unul dintre cele mai puternice brand-uri de pe piata mondiala, DHL a devenit marca intregului grup incorporand toate celelalte brand-uri legate de serviciile de transport. Achizitionarea unor tehnologii de ultima ora si imbunatatirea continua a serviciilor au constituit intotdeauna prioritatea numarul 1 pentru DHL.
Toate serviciile furnizate de DHL Romania au la baza criterii de eficienta si calitate riguros stabilite.
Pentru DHL oamenii sunt cel mai important bun al companiei, iar Departamentul de Resurse Umane devine o piesa esentiala in sprijinirea obiectivelor strategice ale companiei. Aceasta perspectiva este transpusa in practica prin recrutarea de profesionisti pe baza unui set de competente bine definit, recompensand performanta si incurajand asumarea deplina a responsabilitatii in cazul slabei performante, promovand flexibilitatea si colegialitatea la locul de munca si pastrand integritatea comunicarii.
DHL investeste in oameni si dezvoltarea lor, programe de cursuri, de evaluare si dezvoltare a personalului sunt investitii pe termeni lung, de pe urma carora beneficiaza toate cele trei parti aflate in relatie directa pe piata: client - angajat - organizatie.
Astazi, cand spui DHL, spui seriozitate, profesionalism si rapiditate. Inseamna increderea intr-un lucru bine facut, certitudinea ca orice detaliu este prevazut si pus la punct.
DHL. WE MOVE THE WORLD!
Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 28 Febr. 2024 Expiră 29 Mart. 2024