Gratis

Expeditor / Agent Transport / Dispecer

Pastur S.R.L.

Candidatul Ideal

  • ai experiență în dezvoltarea relațiilor cu clienții /partenerii comerciali, prin corespondență e-mail si abordare telefonică eficientă;
  • esti operativ/ă si dornic/ă să-ți atingi obiectivele stabilite;
  • ai capacitatea de a-ți gestiona eficient timpul și task-urile zilnice;
  • nu te sperie gestionarea situațiilor neprevăzute;
  • ai cunoștințe de Microsoft Office

Descrierea jobului

  • Ofertarea catre clienti a solutiilor de transport
  • Intocmire comanda de transport
  • Urmarirea derularii transporturilor;
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si transportatorii folositi;
  • Imbunatatirea relatiilor cu transportatorii, obtinerea cotatiilor speciale;
  • Intocmirea si actualizarea bazei de date cu furnizorii si a comenzilor primite;
  • Avizarea clientilor in timp util cu numarul masinii si al mijlocului de transport ; tine legatura cu clientul pe toata durata derularii transportului informandu-l cu privire la desfasurarea acestuia ( incarcare, status masina , livrare marfa )
  • Confirmarea comezilor
  • Asigurarea datelor pentru facturare;
  • Raspunde de raportarea corecta si la termen a tuturor datelor si informatiilor in legatura cu sarcinile de serviciu primite ;
  • Dezvoltare profesionala si posibilitati de promovare

Companie cu , capital 100% romanesc in continua expansiune .
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024