Publicat 06 Nov 2015 | Reactualizat 04 Dec 2015 | Expiră 08 Dec 2015

Executive Chef, Sous Chef

CONFIDENTIAL
2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Executive Chef - Restaurant à la carte
Sous Chef - Restaurant à la carte

Scopul:
Bucatarul Chef este responsabil pentru coordonarea si administrarea planului, productiei si controlului operatiunilor culinare. Supravegheaza intregul proces si asigura suport echipei din bucatarie.
Daca esti pasionat de bucatarie ai fi interesat sa te alaturi echipei noastre.
Te rugam sa atasezi o poza.

Cerinte:
- Minim 5 ani experienta pe o pozitie de Bucatar Chef / Sous Chef intr-un restaurant de fine dining; de preferat experienta internationala
- Cunostinte HACCP
- Competente si tehnici necesare pentru a dezvolta si executa meniuri pe un spectru culinar larg
- Spirit de echipa cu capacitate de a coordona si dezvolta o echipa
- Mentinerea riguroasa a unor standard de calitate si siguranta
- Inventariere si controlul produselor alimentare
- Organizare, responsabilitate, atentie la detalii, orientarea spre rezultate
- Abilitati excelente de comunicare
- Abilitati excelente interpersonale, orientare catre client, atitudine pozitiva

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Coordonarea echipei din bucatarie
- Trasarea sarcinilor catre membri echipei
- Supravegheaza intreaga bucatarie pentru a se asigura ca produsul final este de cea mai inalta calitate pentru toate liniile: a la carte, catering si room service
- Este responsabil pentru manipularea alimentelor in conditii de siguranta in zonele corespunzatoare
- Monitorizeaza buna desfasurarea a echipamentelor din bucatarie
- Supravegheaza si atribuie membrilor echipei activitati: training, formare, consilierea echipei din bucatarie
- Participa la stabilirea si atingerea scopurilor si obiectivelor echipei
- Gestioneaza indeaproape costurile produselor alimentare
- Ariile de responsabilitate cuprind supravegherea tuturor liniilor: a la carte, banqueting, room service, bar / lounge

Descrierea companiei

Restaurant à la carte - zona Baneasa

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Executive Chef, Sous Chef  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles