Gratis

Event planner agent / Agent turism corporate

ROJO BUSINESS GROUP S.R.L.

Candidatul Ideal

- Experienta minim 2 ani
- Limba Engleza - minim nivel mediu
- Cunoasterea sistemelor de rezervari hoteluri, transferuri, rent a car, bilete avion low-cost.
- O atitudine proactiva, deschisa, empatica, loialitate, punctualitate, echilibrat/a, organizat/a.
- Abilitati de vanzare si consiliere a clientilor corporate.
- Abilitati exceptionale in eficienta de comunicare orala si scrisa.
- Orientat spre detalii si catre identificarea solutiilor ideale pentru client.
- Cunostinte operare PC si internet, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
- Permis de conducere constituie avantaj.

Descrierea jobului

Departament: Corporate travel

Rezervari in sisteme de wholesaleri, companii low cost, lucrul in backoffice Qtravel reprezinta un avantaj, cunostiinte foarte bune de utilizare Microsoft office 365, disponibilitate de a insoti grupurile.

Intocmirea, prezentarea si vanzarea serviciilor turistice.
Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice.
Rezervarea serviciilor turistice solicitate de catre clienti.
Intocmirea documentelor: factura, voucher, bilet avion etc)

Alte modalitati de recompensare: Infotrip, cursuri.

ROJO BUSINESS GROUP a fost infiintata in anul 2005 si este o agentie de turism adresandu-se segmentului DE
AFACERI; este certificata ISO9001 din anul 2010 si membru ANAT din anul 2009.
Misiunea agentiei ROJO BUSINESS GROUP este de a indeplini si depasi standardele calitative ale clientilor sai,
oferindu-le o gama complexa de servicii, sprijinindu-i in economisirea timpului, banilor si ramanand in permanenta
receptivi la propunerile lor.
Suntem pregatiti sa intampinam cererea diversa si personala a fiecarui client, respectand normele europene impuse
pe piata turistica romaneasca.
Produsele turistice ROJO BUSINESS GROUP se incadreaza in subramura denumita “turism de Afaceri si Incentives” si
se diferentiaza in cadrul pietei turistice, prin originalitate si calitate, adresandu-se atat nevoilor individului cat si
rigurozitatii impuse de companii.
Serviciile noastre, concepute diferentiat, in functie de cererea fiecarui client, se desfasoara atat pe teritoriul
Romaniei cat si in afara acestuia, pentru 2 persoane sau pentru 2000 de persoane. Diintre acestea enumeram
principalele categorii:
Organizare de evenimente: conferinte, congrese, simpozioane, cursuri de instruire, reuniuni si evenimente cu
caracter special
Programe Incentive
Servicii de ticketing - rezervari si emiteri de bilete de avion
Rezervari bilete de tren
Rezervari hoteluri (cautand intotdeauna cea mai buna varianta din punct de vedere al raportului calitate-pretlocatie
si tinand seama de cerinta fiecarui client in parte)
Teambuilding si training-uri
Circuite si sejururi personalizate
Servicii transport cu autoturisme, minivan-uri, autocare, intern si extern
Servicii rent a car
Servicii ghidaj si translatie pe orice limba de circulatie internationala
Asigurari medicale si servicii de asistenta in obtinerea vizei
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024