Publicat 02 Oct 2014 | Expiră 03 Nov 2014

EVALUATOR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Pregatirea necesara: studii superioare tehnice absolvite (se vor lua in considerare numai absolventii Facultatii de Constructii, Politehnica sau Arhitectura);
- Atestat ANEVAR - cu drept de semnatura si stampila;
- Experienta profesionala preferabil minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Abilitati de negociere si comunicare;
- Disponibilitate de munca pe teren;
- Atitudine corecta si prietenoasa fata de client;
- Cunostinte foarte bune de utilizare a calculatorului;
- Permis auto obligatoriu;
- Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Se deplaseaza la obiectivele care constituie garantii/potentiale garantii, in vederea inspectarii acestora, atat in etapa de - analiza a acordarii creditelor, cat si ori de cate ori i se solicita acest lucru de catre superiorii ierarhici;
- Evalueaza bunurile propuse a fi aduse in garantie la acordarea creditelor si intocmeste “Raport de evaluare”/ “Nota de opinie evaluator”;
- Procedeaza la inspectarea periodica si reactualizarea valorii juste de piata a bunurilor aduse in garantie la creditele acordate;
- Acorda asistenta in domeniul evaluarii bunurilor aduse in garantie ori de cate ori se solicita de catre persoanele cu responsabilitati pe acest segment;

Piesa centrală a Grupului Financiar BANCA TRANSILVANIA - management internaţional - acţionar principal 15% BERD - premiată a revistei EUROMONEY “Best Managed Banks in Central & Eastern Europe” 2008 - emitent transparent la Bursa de Valori Bucureşti - peste 500 unităţi în toată ţara - vizează calitatea şi excelenţa bancară - servicii şi produse dedicate persoanelor fizice şi juridice - peste 500 de bănci corespondente în întreaga lume - flexibilitate - concept puternic de “client service”.

Expirat
EVALUATOR  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles