Gratis

Evaluator - perioada determinata

Raiffeisen Bank

Candidatul Ideal

Experiente anterioare cheie/critice necesare pentru indeplinirea jobului:Cunostinte si traininguri necesare pentru indeplinirea jobului:
  • Experienta in evaluarea proprietatilor imobiliare si a bunurilor mobile nu este necesara dar constituie un avantaj
Cunostinte si traininguri necesare pentru indeplinirea jobului:
  • Cunoasterea metodologiilor de evaluare a proprietatilor imobiliare si a bunurilor mobile;
  • Cunostinte depsre standardele international de evaluare aplicabile in Romania
Studii si certificari necesare:
  • Studii economice, juridice sau tehnice de lunga durata;
  • Membru stagiar/ titular ANEVAR

Descrierea jobului

Responsabilitati cheie:
  • Evaluarea bunurilor immobile si mobile propuse a fi luate in garantie, potrivit normelor bancii fie prin efectuarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈in intregime a evaluarii, fie prin verificarea rapoartelor de evaluare externe livrate bancii, porivit normelor si procedurilor interne;
  • Monitorizarea garantiilor ca parte a procesului de revizuire a creditului, in concordanta cu obligatiile contractuale referitoare la garantii ale debitorului, in scopul verificarii faptului ca respectivele garantii sunt si continua valorificabile;

Raiffeisen Bank, bancă universală de top, activează pe piața bancară din România de peste 25 de ani, deservind peste 2,3 milioane de clienți, persoane fizice și juridice. Banca are 4.930 de angajați în 291 de unități, 1130 ATM&MFM și 27.000 POS-uri.

Să lucrezi la Raiffeisen Bank înseamnă să fii alături de oameni care împărtășesc aceeași viziune și aceeași pasiune pentru excelență, ca parte a unui grup international.

Liderii noștri sunt recunoscuți pentru felul în care își susțin angajații și le insuflă pasiunea lor.

Bankingul digitalizat este atins doar cu o echipă unită și motivate, susținută de un mediu care sprijină dezvoltarea constantă a abilităților personale și profesionale.

Te asteptam pe pagina noastra de cariere https://cariere.raiffeisen.ro, pentru a vedea toate rolurile disponibile și a fi parte din echipa Raiffeisen!

Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024