Publicat 05 Aug 2019 | Reactualizat 19 Aug 2019 | Expiră 04 Sep 2019

English Teacher Constanta

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 2 ani experiență în Educatie / Training / Arte

Candidatul ideal

1. Poti deja lucra ca si profesor de engleza intr-o scoala sau poti fi in cautarea unui job full-time
2. Iti doresti foarte mult sa te dezvolti. Doar cei ce evolueaza mereu vor putea ajuta cu adevarat copiii sa evolueze.
3. Esti o persoana harnica si serioasa in abordarea sarcinilor. Fiecare curs cu copiii are in spate ore de pregatire si organizare.
4. Manifesti entuziasm si pasiune. Copiii o fac.
5. Esti descurcareat/a, flexibil/a si spontan/a. Cand iti dam o situatie de rezolvat, sa nu te opresti pana nu gasesti solutia. Gandirea creativa ajuta mult. Noi stim sa colaboram cu copiii bazandu-ne pe spontaneitatea lor, fara pedepse si fara a impune reguli absurde.
6. Stii sa zambesti. Atmosfera noastra este deschisa si sprijina cresterea profesorilor si copiilor prin motivare pozitiva.
7. Ai abilitati de comunicare, intretii o relatie de durata cu colegii si cu parintii. Esti receptiv/a la feedback.
8. Esti disponibil/a sa lucrezi in echipa si sa ii ajuti pe ceilalti din organizatie.

Calificari: Licentiat al unei facultati de profil
Absolvent Modul psihopedagogic (sau in curs de realizare)
Diplome la testarile Cambridge sau similare reprezinta un avantaj
Stagii de practica
Recomandari locuri anterioare de munca

Descrierea jobului

Pozitia: Profesor de limba engleza

Responsabilitati:
Pregatire, predarea cursurilor de limba engleza;
Urmărirea și monitorizarea progresului studenților;
Evaluarea și oferirea de feedback elevilor și părinților;
Pregatirea elevilor pentru evaluarile Cambridge;
Participarea la diferite proiecte dezvoltate de companie, ori de câte ori este necesar.

Departament: Educational
Supervizor: Manager Centru
Locatia: Constanta

Descrierea companiei

Descrierea companiei:
Suntem o companie in dezvoltare care are rezultate excelente in invatarea limbii engleze. Viziunea noastră, este aceea că oricine poate învăța și vorbi limba engleză ca un nativ. De aceea ne dorim ca in urmatorii 10 ani sa devenim cel mai important partener in invatarea limbii engleze pentru copii, tineri și adulți la nivel național, cu o prezență de cel puțin 20 de centre în România și un minim de 10.000 de studenți.

In prezent suntem in Bucuresti, Constanta, Timisoara, Arad, Oradea, Braila, Cluj-Napoca, Pitesti, Lugoj si Targoviste

Viziteaza site-ul nostru www.neuronenglish.ro .

English Teacher Constanta  -  NEURON ENGLISH ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles