Electrician

CBRE GWS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Electrianul este reponsabil de intretinerea si reparatiile necesare din spatiul clientului. CBRE GWS se bazează pe această resursă pentru a menține sediul în stare perfectă, făcând diverse lucrări de întreținere electrica la indicatia managerului direct.
Dexteritatea si cunostintele tehnice sunt o parte importanta din arsenalul tehnicianului. Acesta trebuie sa fie bine organizat si sa aiba abilitatea de a efectua reparatii generale. Atentia la detalii si rezistenta fizica sunt importante in acest job.

Experienta:
  • Experienta dovedita in mediul industrial/site-uri de productie
  • Experiență tehnică
  • Certificare oficială electrician (joasă și medie tensiune) - ANRE
  • Efectuarea independentă a lucrarilor de mentenanta electrica, instalații și reparații
  • Capacitatea de a urma independent programul de întreținere preventivă
  • Nivel ridicat de flexibilitate într-un mediu foarte solicitant
  • Abilitatea de a gândi tehnic, de a interpreta diagrame, scheme, planuri și manuale
  • Capacitate demonstrată de a opera unelte manuale și electrice asociate cu lucrările electrice
  • Conștientizarea normelor de Sanatate si Securitate in munca
  • Disponsibilitate de a lucra in ture
  • Capacitate si disponibilitate de a efectua sarcini de mentenanta mecanica

Descrierea jobului

  • Implementarea alaturi de FM a unui program de mentenanta preventiva pentru serviciile de mentenanta electrica
  • Se ocupa atat de programul de mentenanta preventiva cat si de mentenanta reactiva. Planifica si valideaza lucrarile periodice de mentenanta.
  • Efectueaza mentenanta electrica generala, instaleaza si intretine sistemele si componentele electrice
  • Asamblarea, instalarea, întreținerea și repararea sistemelor electrice de control, cablare și iluminare.
  • Citirea diagramelor tehnice și a planurilor. Efectuarea tuturor lucrărilor într-o manieră care respectă și urmareste codurile, planurile și standardele electrice.
  • Inspectarea sistemelor, echipamentelor și componentelor electrice și mecanice pentru a identifica pericolele, defectele și necesitatea de corectare sau reparare
  • Inspectarea transformatoarelor și întrerupătoarelor și a altor componente electrice.
  • Testarea sistemelor și componentelor electrice pentru a asigura funcționarea corespunzătoare a acestora. Identificarea defectiunilor folosind dispozitive de testare adecvate.
  • Este capabil să utilizeze dispozitive de testare, cum ar fi ohmmetre, voltmetre și osciloscoape, pentru a asigura compatibilitatea și siguranța sistemului.
  • Repararea și înlocuirea echipamentelor, cablajelor electrice, dispozitivelor și instalațiilor.
  • Mentenanta panouri de siguranta, disjuctoare
  • Informarea conducerii in cazul in care continuarea operarii echipamentelor poate fi periculoasă.
  • Calibrarea echipamentului conform specificaţiilor furnizate
  • Completarea documentației necesare pentru reparații și informații de service. Înregistrarea tuturor activităților de mentenanta într-o manieră profesionistă.
  • Asigurarea unui inventar adecvat al consumabilelor și pieselor necesare
  • Se asigura că toate lucrările sunt efectuate în conformitate cu regulile și reglementările HSE
  • Sarcini de mentenanta tehnica/mecanica in conformitate cu scopul contractului si nevoile site-ului

Descrierea companiei

About CBRE Group, Inc.

CBRE Group, Inc. (NYSE:CBRE), a Fortune 500 and S&P 500 company headquartered in Los Angeles, is the world’s largest commercial real estate services and investment firm (based on 2019 revenue). The company has more than 100,000 employees (excluding affiliates) and serves real estate investors and occupiers through more than 530 offices (excluding affiliates) worldwide. CBRE offers a broad range of integrated services, including facilities, transaction and project management; property management; investment management; appraisal and valuation; property leasing; strategic consulting; property sales; mortgage services and development services. Please visit our website at www.cbre.com.

CBRE Global Workplace Solutions (GWS) is the world’s largest provider of integrated facilities management, project management and real estate services. We self-perform technical facilities services in more countries than any other provider, and our expertise ranges from advice and brokerage for the ideal property, to the operation and maintenance of facilities, to project management for construction, refurbishment, conversion and moves. With this broad base of capabilities, we can optimise buildings, property and assets at every stage of the life cycle. We develop holistic solutions, allowing clients to reduce operating costs, minimise risks, utilise space more effectively and create more innovative working environments.

Publicat 6 dec. 2021 Expiră 5 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos