Publicat 04 Ian 2019 | Expiră 04 Feb 2019

ELECTRICIAN

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii (Scoala profesionala /Liceu - profil electric/ electrotehnic)
- Cunostinte si notiuni teoretice in domeniul electric
- Abilitati de citire scheme electrice
- Abilitati de comunicare
- Abilitate de a lucra in echipa
- Orientare spre calitate
- Precizie
- Disciplina
- Cunostinte de limba engleza reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Executarea operatiunilor specifice in vederea asamblarii tablourilor electrice de joasa tensiune in departamentul de productie, in conformitate cu documentatia tehnica de executie si instructiunile de lucru specifice.
- Trasat gauri si decupari pentru fixare aparate si treceri de cablu.
- Gaurire modul, indepartat bavuri, taiat, montat jgheab, sina, borne de impamantare.
- Deconservare aparataj, montat aparataj, treceri cablu, maini curente, accesorii, etc.
- Marcare aparate.
- Executie si montare bare de curent.
- Masurat, debitat, dezizolat conductor, marcat adresa conductor, modelat conductor prin jgheab sau tub de protectie la capace.
- Sertizat papuci, elemente conectare, executie conexiune la borna aparatului.
- Confectionat si montat placi acoperitoare

ALEWIJNSE MARINE GALATI, founded in 1995 and member of Dutch Alewijnse Group since 1999, has rapidly grown into a strong middle-size enterprise. Our company offers the full range of electrical services (from engineering to commissioning) for the electrical marine market, as well as electrical equipment and after sales services for the complete electrical system of a ship.

Expirat
ELECTRICIAN  -  ALEWIJNSE MARINE GALATI SA