Publicat 03 Apr 2018 | Reactualizat 01 Mai 2018 | Expiră 04 Mai 2018

Electrician

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent scoala profesionala / liceu profil electricexperienta in domeniu de minim 3 ani;
  • Bune cunostinte de electrotehnica si automatizari industriale (convertizoare de frecventa;
  • Bucle de masura si actionare, senzoristica, interpretare scheme electrice);
  • Experienta in lucrari industriale, montaj, punere in functiune;
  • Abilitati de comunicare, relationare, lucru in echipa, dornic de perfectionare;
  • Abilitati de organizare;
  • Abilitatea de a lucra in conditii de stres, cu termene limita;
  • Reprezinta un avantaj experienta in exploatare si intretinere instalatii electrice de medie tensiune.

Descrierea jobului

  • Lucru in ture;
  • Realizeaza mentenanta nivel in instalatiile electrice:executa cablaje la tablouri electrice, verifica prize de pamant, branseaza tablouri electrice, executa manevre in statii electrice 20 / 0,4 kV;
  • Efectueaza masuratori cu ajutorul aparatelor de masura, lucreaza dupa scheme electrice;
  • Executa incercari cu tensiune marita la echipamentele electrice individuale de protectia muncii si de lucru;
  • Repara echipamente si instalatii (circuite 0,4 kV,intrerupatoare 20/0,4 kV, circuite de comanda si automatizari, intreruptoare 0,4 kV;
  • Participa la imbunatatirea functionarii instalatiilor prin modernizarea de scheme de distributie,de masura,protectie si comanda;
  • Executa toate remedierile si reglajele electrice pe echipamentele electroenergetice;
  • Opereaza calcule electrice de aplicare a principalelor norme electrice;
  • Aplica consemnele de securitate a muncii colectiva si individuala;
  • Respecta procedura de condamnare a instalatiilor.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Electrician  -  Grup Renault Romania