Electrician sisteme fotovoltaice, salariu atractiv, training

Prima Electro Construct S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unei persoane pasionate si bine pregatita :

- Electrician in domeniul electric | energetic | automatizari industriale
- Detinerea unei atestari emise de ANRE constituie un avantaj
- Carnet de conducere categoria B constituie un avantaj
- Abilitati dezvoltate de lucru in echipa

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Realizarea lucrarilor electrice de joasa tensiune
- Realizarea traseelor de cabluri LES/LEA si instalatii interioare
- Pozarea cablurilor CC si AC.
- Realizarea legaturilor electrice intre panouri fotovoltaice, invertori, cutii distributie, tablou general
- Confectionarea traseelor de cabluri (paturi de cablu, scari de cablu, tevi de protectie), pozare aparent sau ingropat
- Montaj invertor
- Realizarea instalatiilor paratrasnet si a prizelor de pamant
- Analizarea informatiilor si obtinerea tuturor datelor necesare pentru realizarea lucrarilor in conditii optime tehnice si calitative
- Identificarea locurilor de montaj pentru echipamente in conformitate cu planurile de executie
- Alegerea solutiilor optime pentru lucrari si coordonarea cu seful lucrarii
- PIF instalatii

Beneficii:
-salariu atractiv
-mediu de lucru placut si dinamic
-prime de sarbatori

Suntem o companie care ofera solutii profesionale de inalta calitate in domeniul energiei alternative – sisteme fotovoltaice si solutii in domeniul instalatiilor electrice civile si industriale, detinand atestate A.N.R.E. tip C1A si C2A.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024