Publicat 22 Apr 2019 | Reactualizat 20 Mai 2019 | Expiră 23 Mai 2019

ELECTRICIAN RETELE M.T.-J.T. - RM. VALCEA

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii : scoală profesională sau liceuprofil electric (calificare electrician)-prezentare documente în copie ;
Autorizare ANRE electrician autorizat (constituie un avantaj)-prezentare document autorizare în copie;
Experienţă în exploatarea şi mentenanta instalaţiilor electrice de LEA, LES şi PT MT/ JT;
Nivel ridicat de etică de lucru şi integritate morală;
Abilităţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
Disponibilitate la efort prelungit;
Bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, de a fi flexibil la schimbările organizaţionale
Permis de conducere categoria B-prezentare document în copie.

Descrierea jobului

Execuţie lucrări proprii de mentenanţă (lucrări operative, control periodic, intervenţii accidentale) conform program săptămânal de lucru precum şi remediere incidente, deranjamente;
Execută manevre de retragere din exploatare, puneri în funcţiune şi admitere la lucru (terţi) pentru lucrări de mentenanţă planificate;
Execută manevre de retragere din exploatare/ PIF şi admiteri la lucru (terţi ) pentru lucrări de investiţii planificate, (inclusiv lucrări de taxă de racordare) ;
Execută manevre pentru eliminare incidente;
Realizează recepţiile dispuse la lucrările de mentenanţă;
Execută lucrări de mentenanţă preventivă (control periodic al instalaţiilor de distribuţie, masurători de sarcină şi tensiune)
Execută activitaţi care prevăd lucru la înălţime, lucru sub tensiune şi pe timp de noapte;
Execută sarcini de serviciu ce solicită deplasări frecvente în aria de activitate,în zone în care sunt amplasate reţele electrice de distribuţie cu acces dificil inclusiv în condiţii meteo severe.
Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
ELECTRICIAN RETELE M.T.-J.T. - RM. VALCEA  -  DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles