Publicat 11 Iun 2019 | Reactualizat 18 Iun 2019 | Expiră 11 Iul 2019

ELECTRICIAN MENTENANTA LINII 110KV - PITESTI

1 post

Candidatul ideal

Studii medii: şcoala profesională sau liceu profil electric( calificare electrician)-prezentare documente în copie;
Autorizare ANRE-electrician autorizat-constituie avantaj-prezentare document de autorizare în copie;
Cunostinte privind activitatea instalatiilor electroenergetice;
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini de muncă pe durata programului de muncă;
Abilitaţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
Capacitate de muncă şi de decizie în situatii limită ;
Permis de conducere categoria B.-prezentare document in copie.

Descrierea jobului

Efectuează serviciul de control periodic pe liniile de 110 KV ;
Efectueaza activitatea de masurare a prizelor de pamant;
Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

ELECTRICIAN MENTENANTA LINII 110KV - PITESTI  -  DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA