Electrician / Mecanic / Electromecanic

CTP Group 8 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent liceu/şcoală cu profil tehnic;
  • Minim 2 ani experienţă pe un rol similar;
  • Cunostinţe de limbă engleză nivel minim;
  • Cunostinţe de bază în operarea PC.

Descrierea jobului

  • Participă la instalarea echipamentelor de producţie;
  • Supraveghează şi asigură funcţionarea în parametrii normali a instalaţiilor şi echipamentelor electrice din zona de lucru alocată;
  • Asigură intervenţia în caz de avarii electrice, remediază şi raportează intervenţiile efectuate;
  • Efectuează mentenanţa electrică a echipamentelor mecanice conform programului de mentenanţă;
  • Analizează erorile şi defecţiunile echipamentelor de producţie;
  • Respectă standardele de calitate şi sisteme ISO.
  • Selectează şi foloseşte corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii şi rezistenţei electrice;
  • Interpretează corect schemele electrice, simbolurile şi legile electrice de bază;
  • Execută inspecţii periodice şi revizii tehnice ale instalaţiilor tehnice;
  • Stabileşte necesitatea reparaţiei în funcţie de starea tehnică a instalaţiei electrice
  • Execută atât reparaţii curente, cât şi reparaţii capitale, ce presupun demontarea completă a instalaţiei
  • Raspunde de sculele, utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc. pe care le are in primire
  • Intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie , dupa caz, la care urmeaza sa lucreze.

CTP Group furnizează o gamă completă de servicii integrate precum servicii de evaluare a calității și soluții de management al capitalului uman, oferind clienților săi servicii personalizate în funcție de specificul activității.

Publicat 4 Oct. 2022 Reactualizat 1 Nov. 2022 Expiră 3 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.