Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 20 Iun 2019 | Expiră 24 Iun 2019

Electrician înlocuire contoare - 99948

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

Educaţie necesară:

  • studii/specialitatea: scoala profesională, liceu de specialitate/electrician pentru exploatarea reţelelor electrice

Experienţă practică necesară:
  • experienţa: 2 ani;

Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie:
  • legislația din domeniu

Altele:
  • capacitatea de planificare, de decizie şi sinteză;
  • disponibilitate pentru lucru în echipă, în program prelungit;
  • discernământ, tact;
  • loialitate faţă de organizaţie;
  • permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

Ce vei face

  • Realizează manevre în reţele de distribuţie pentru admiterea la lucru a prestatorilor de servicii de construcţii montaj, a personalului propriu în cazul lucrărilor de investiţii, punerea în siguranţă a reţelelor de distribuţie premergător începerii lucrărilor de investiţii respectiv execuţia de manevre de revenire la schema normală, ca urmare a finalizării lucrărilor de investiţii. Operaţiuni de preavizare a clienţilor business, legat de intreruperile aferente lucrărilor de investiţii.
  • Realizează montarea şi verificarea grupurilor de măsurare în cazul consumatorilor noi, securizarea elementelor grupurilor de măsură şi verifică prin sondaj starea acestora. Asigură înlocuiri de contoare la consumatori, ca urmare a scadenţei la verificare (în baza programărilor anuale), pentru lucrările de invesţii şi mentenanţă;
  • Asigură completarea corectă a documentelor specifice activităţii de măsurare a energiei electrice (evidenţă contori şi evidenţă sigilii), documentele operative (Registrul ITI-PM);
  • Verifică funcţionarea corectă a contoarelor monofazice şi trifazice în montaj direct şi a ceasurilor de comutare. Atunci când este desemnat, în funcţie de priorităţile FOL în cadrul căreia activează, execută şi alte activităţi din sfera intervenţiilor la grupurile de măsurare:
  • Citirea contoarelor de energie electrică la abonaţii casnici (neprogramat), micii şi mari consumatori în vederea facturării consumului;
  • Realizează deconectări şi reconectări, rezilieri de contracte de furnizare a energiei electrice conform comenzilor (ordinelor de serviciu) primite.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Electrician înlocuire contoare - 99948  -  Delgaz Grid