EDUCATOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu 1800 - 2000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

O fire ENERGICĂ și IUBITOARE .
Absolventă (in curs) Facultatea de Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar , Liceul pedagogic, Modul Psihopedagogic, Facultatea de Litere, Facultatea de Psihologie,etc
Studii superioare in domeniu.

Descrierea jobului

Se cauta o persoană tânără, ageră, jovială, cu aspect fizic placut, iubitoare de copii, care să-i indrume în procesul de dezvoltare.

BENEFICII:
-salariu de baza in funtie de experienta profesionala si calificarea din domeniu(Facultatea de Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar sau Liceul pedagogic)
-program flexibil 08-16/ 08-18
-bonuri de masa
-bonusruri de performanta / implicarea
-telefon
-laptop
-bonusuri sarbatori
-pachet de sanatate Regina Maria

Aplică chiar dacă nu ai studiile necesare, iar NOI TE VOM AJUTA FINANCIAR pentru finalizarea studiilor.

- 8 săli de curs(25mp) - concepute si organizate astfel incat sa satisfaca nevoile celor mici, in procesul educațional desfășurat in instituția noastră de învătământ prescolar;
- spatiu de joaca;
- sală de optionale / activitati
- 2 săli de mese;
- izolator(birou medic si asistent);
- birou;
- 2 spatiu destinate vestiarului (creșă,grădiniță);
- bucatarie proprie;
- 2 grupuri sanitare copii (12 toalete,12 lavoare,4 pisoare, 1cabină duș);
- 2 grupuri sanitare personal(3 toalete,3 lavoare,1 cabină duș);
- curte special amenajata spațiu verde (130mp);
- curte special amenajata loc de joaca (500mp);

Imobilul este asigurat cu camere de supraveghere pentru interior si exterior.

Predarea se face de către personal didactic specializat, instruit si calificat,cu experieță in lucrul cu copii de vârsta preșcolară.

Echipa fiind întregită de către ::
- medic pediatru,
- asistent medical
- bucatar specializat
- educatoare
- ingrijitoare,
-psiholog
-director
formand un mediu de lucru omogen, având ca scop principal educarea, îngrijirea, protecția și evaluarea individuală a evoluției preșcolarilor.

Ansamblul activităților pe care le desfășurăm cu copiii urmărește punctele esențiale și obligatorii in procesul educativ al preșcolarilor.Acestea fiind:
- Comunicare, limbă și limbaj;
- Dezvoltare personală, emoțională si socială;
- Perspicacitate, gândire logico-matematică;
- Dezvoltare psiho-motrică;
- Dezvoltare estetica si creativa;
- Cunoasterea mediului înconjurator.

Datorita acestor activități cumulate îi oferim copilului cadrul ideal pentru a se transforma din "PITIC" in "URIAȘ".

Meniul zilnic al copiilor, este ales de medicul pediatru alături de bucătarul specializat, si preparat in BUCĂTĂRIA PROPRIE, in conditii de igienă stricte rezultând un meniu sănătos, diversificat si adecvat vârstei.

Programul nostru este flexibil, adaptat tuturor cerințelor:
program scurt 8:00
12:00 mic dejun si gustare de fructe incluse program mediu 8:00
13:00 mic dejun, gustare de fructe si masa de prânz incluse program
lung 8:00 18:00 mic dejun, gustare de fructe, masa de prânz si gustare incluse

Se pot inscrie copii cu varsta cuprinsa intre 1 - 6 ani.
Pentru îngrijirea atentă si performanța educțională numarul maxim este de 15 copii in grupa.
Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022