Publicat 04 Iun 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 04 Iul 2019

EDITOR VIDEO ONLINE - ELLE.RO

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Jurnalism / Editorial

Candidatul ideal

Ne-am dori ca viitorul nostru coleg/viitoarea noastră colegă să întrunească următoarele aptitudini:

- Cunoașterea excelentă a limbii române;
- Nivel avansat de cunoaștere a limbii engleze;
- Exprimare clară și coerentă, dar mai ales prietenoasă;
- Cunoștințe de SEO și social media;
- Pasionat/ă de domeniul online și de social media;
- Cunoscător/cunoscătoare, la nivel mediu, a programelor Movie Maker, Adobe Premiere și Adobe After Effects (pentru realizarea de materiale video in-house);

Descrierea jobului

Cerințe:
- Experiență de minimum un an în jurnalism online;
- Crearea și încărcarea de conținut video și text pe site-ul elle.ro;
- Capacitatea de a selecta și potența știrile zilnice;
- Capacitatea de a asigura un flux de știri zilnic, cu un minim de 5 materiale;
- Capacitatea de a face sinteze/analize/comentarii;
- Propunerea de subiecte de impact pentru articole și conținut video;
- Redactarea de articole/materiale video pe subiecte ce se potrivesc cu profilul site-ului elle.ro;
- Documentarea materialelor din mai multe surse;
- Competențele digitale (programe de editare video) sunt obligatorii.

Ringier is based on an impressive history going back almost 180 years and which has been shaped by renewal, innovation and courage. From its early days as a printing company, Ringier has developed into a media and entertainment company while preserving its original values. The company was founded in Zofingen, Switzerland, in 1833. Today some 6,500 employees in 14 countries work for Ringier, of which 3,500 are based in Switzerland. Ringier is carrying print, broadcast, radio, online, mobile media brands, apps, job platforms, e-commerce platforms, horizontal classifieds businesses, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich.

EDITOR VIDEO ONLINE - ELLE.RO  -  RINGIER ROMANIA