Editor Platforma On-line @ A1.ro

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Are experienta in jurnalism / media
  • Cunostinte si pasiune pentru redactarea de articole.
  • Bun cunoscator al limbilor romana si engleza (alte limbi straine reprezinta un avantaj)
  • Se adapteaza usor, poate lucra in conditii de stres si respecta cu strictete termenele limita
  • Abilitati de comunicare excelente (vorbit si scris)
  • Creativitate, initiativa si dinamism
  • Bun organizator și comunicativ, experiență în administrare cross-uri, notificări push.

Reprezinta un avantaj:
  • Cunostinte SEO
  • Experienta anterioara in jurnalismul online.
  • Experienta anterioara in urmarire trafic de audienta

Descrierea jobului

  • Redacteaza si posteaza stiri si articole / stiri pentru emisiunile Antena Group
  • Se documenteaza permanent, accesand diverse surse de informare, cu privire la evenimentele viitoare sau cele in desfasurare
  • Monitorizeaza subiecte de top, de larg interes, folosind surse alternative, inclusiv proprii
  • Daca este cazul, participa la conferinte de presa si la evenimente organizate de institutii publice, evenimente internationale si locale

Suntem echipa Antena Group. Venim zilnic la birou (sau mergem pe teren) cu entuziasm, cu placerea de a lucra cu colegii si cu dorinta de a oferi celor care ne urmaresc (la TV si in online) o stare de relaxare, de a se distra si informa evadand in universul creat de noi. Cele mai importante cifre pentru noi sunt cele de audienta.

De la inceput ne-am dorit sa fim cei mai buni in ceea ce facem. Pentru asta trebuie sa fim in fiecare zi mai buni: sa experimentam, sa invatam din greseli si sa avem incredere in noi si in viitorul pe care il construim impreuna.

In momentele importante ne mobilizam intotdeauna. Pentru noi nimic nu se compara cu satisfactia depasirii situatiilor “imposibile”. Ne place sa transformam imposibilului in posibil.

Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 26 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos