Gratis

Editor de stiri

Ziarul Puterea

Candidatul Ideal

  • Experiență anterioară în domeniul jurnalismului de minimum trei ani, la o publicație națională
  • Abilități excelente de redactare, editare și comunicare în limba română.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiplele sarcini într-un mediu dinamic.
  • Cunoștințe solide SEO

Descrierea jobului

Ziarul Puterea angajează editor de știri care să se alăture echipei.

Responsabilități:
  • Editarea, verificarea și îmbunătățirea articolelor și știrilor pentru a asigura acuratețea și corectitudinea informațiilor.
  • Coordonarea procesului de editare și publicare a știrilor, respectând termenele și standardele de calitate.
  • Identificarea subiectelor și a evenimentelor de actualitate relevante pentru a fi acoperite în mod corespunzător.
  • Lucrul în strânsă colaborare cu redactorii și reporterii pentru a dezvolta conținuturi informative și interesante.
  • Scrierea unor știri
  • Cunoștințe SEO și Google Analytics
Ce îți oferim:
• Salariu atractiv
• Aparatură necesară
• Bonusuri de perfomanță
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024