Economisti, contabili juniori si seniori

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 3000 - 4500 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • liceu economic. studii superioare de specialitate;
  • experienta in domeniu 2-3 ani.
  • bune cunostinte de operare PC;
  • persoana organizata;
  • bune abilitati de comunicare,
  • Persoana dinamica, atenta la detalii
  • Bun organizator, capacitate de lucru in echipa si de a ajuta pe cei din echipa
  • Cunostinte in domeniul producere.
  • Cu o buna capacitate de recunoastere si analiza a fenomenelor economice si fiscale
  • Temeinice cunostinte in utilizarea calculatorului: ms office, internet, softuri specifice contabilitatii

Descrierea jobului

  • Inregistrarea documentelor contabile;
  • Verificarea conformitatii documentelor financiar-contabile cu cerintele legale in vigoare;
  • Intocmirea si verificare jurnalelor de cumparari/vanzari;
  • Analiza fiselor de cont /balante de verificare;
  • Solicitarea documentelor lipsa;
  • Intocmirea diverselor rapoarte financiar-contabile.
  • experienta bilant un avantaj
  • Prelucrarea, analiza si operarea documentelor primare
  • Prelucrarea si analiza documentelor de producere(formare produse,formare cost de producere,etc)
  • Inregistrare facturi clienti, deconturi;
  • Incarcare - descarcare gestiune;
  • Inregistrare facturi furnizori interni, intracomunitari si externi;
  • Evidenta mijloacelor fixe;
  • Inregistrare diferente de curs valutar;
  • Intocmire bonuri consum;
  • Intocmire si operare documente de salarizare (pontaje, centralizatoare, state de plata, declaratii fiscale, concedii medicale etc.);
  • Inregistrare in Programul de Salarizare al companiei si transmitere in Reges: angajari, modificari, suspendari si intocmire documentelor aferente;
  • alcatuire state de plata, centralizare, pontaj ,rapoarte de salarizare ,rapoarte si centralizare Concedii
  • Administrare dosarul de personal;
  • Arhivare documentelor contabile;
  • Reprezinta compania in relatiile cu autoritatile statului;
  • Alte sarcini din sfera de activitate si din domeniul administrativ.

Condiții:
  • contract de muncă pe perioada nedeterminată dupa perioada de proba
  • pachet salarial atractiv (inclusiv tichete de masă, transport, bonusuri );
  • pregătire profesională continuă;
  • mediu de lucru interactiv și dinamic;

Grupul Cerealcom, aflat in primii trei producatori si in primii cinci traderi de cereale din Romania, cuprinde 4 companii care opereaza in partea de Sud Vest a Romaniei acoperind urmatoarele segmente de activitate:

- Cerealcom Dolj - cultivarea si comercializarea cerealelor

- Oltyre Craiova - cultivarea cerealelor si a plantelor oleaginoase

- Cervina Segarcea - cultivarea cerealelor si a plantelor leguminoase

- Redias Redea - cultivarea cerealelor si a plantelor leguminoase

Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos