Gratis

Economist

THERME BUCURESTI

Candidatul Ideal

Criterii de selectie

Studii superioare economice finalizate;
Experienţă 3-5 ani in contabilitate;
Cunoștințe de operare soft contabilitate sau ERP (Charisma – constituie avantaj);
Cunoștințe solide pachet MS Office;
Cunostinte la zi de legislatie financiar-contabila si fiscalitate;
Certificari in domeniul financiar-contabil reprezinta un avantaj

Abilitati

Inclinatie spre eficientizarea activitatii;
Initiativa, orientat spre rezultate si atingerea obietivelor propuse;
Disciplina si spirit de echipa;
Abilitati de comunicare;
Eficienta, responsabilitate, dinamism;
Acuratete si precizie.

Descrierea jobului

Verificarea si inregistrarea zilnica a facturilor de achizitie bunuri si servicii, precum si raportarea acestora conform legislatiei in vigoare si a regulilor interne de Grup;
Urmarirea bunei desfasurari a tuturor activitatilor Biroului Contabilitate in ceea ce priveste documentele aferente achizitiilor, asigurarea legaturilor functionale cu celelalte servicii, birouri, compartimente din cadrul Therme;
Elaborarea si verificarea balantei aferente conturilor pe care opereaza inregistrarile contabile;
Analiza balantei de verificare pentru conturile contabile ce le gestioneaza, propunere de optimizare costuri;
Intocmirea confirmarilor de sold catre furnizori;
Verificarea si inregistrarea facturilor primite de la departamente, precum si a serviciilor, lucrarilor in legatura cu acestea atat pentru furnizori interni, cat si pentru cei externi;
Reconciliaza conturile din contabilitate in care sunt inregistrate facturile de achizitii;
Verificarea tuturor documentelor justificative anexate (contracte, PVR-proces verbal de receptie bunuri/servicii), in vederea inregistrarii facturilor in contabilitate;
Intocmeste detaliile solicitate de catre auditorii externi referitor la componenta conturilor de carte mare solicitate, furnizeaza rapoarte specifice solicitate si explicatiile aferente;
Punerea la dispozitia organelor abilitate a documentelor justificative solicitate

Therme este cel mai mare centru de wellness, relaxare si entertainment din Europa. Este locul în care natura si tehnologia se îmbina perfect pentru a aduce experiente exceptionale fiecarui vizitator. Inovatiile si designul unic sunt cele care ne recomanda: avem cel mai mare acoperis retractabil din lume, cea mai mare padure de palmieri din Europa.

Felul în care gândim se reflecta si în ceea ce priveste oamenii cu care alegem sa lucram. Avem o echipa exceptionala, capabila sa pastreze cele mai înalte standarde de calitate zi de zi. Pentru tine, asta înseamna oportunitatea de a lucra alaturi de cei mai buni si de a creste rapid într-un mediu profesional unic. La Therme, jobul la care te pricepi devine cariera pe care ti-o doresti.

Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024