Gratis

Economist

MERIDIAN BUSINESS GRUP SRL

Candidatul Ideal

- Absolvent al unei facultati de stiinte economice;
- Cunostinte de operare EXCEL la nivel avansat;
- Experienta in utilizarea unui program informatic de evidenta contabila – constituie avantaj;
- Capacitatea de asimilare a informatiilor noi si de implementare a acestora in activitatea zilnica;
- Cunoasterea legislatiei financiar-contabila;
- Acuratete, gandire logica, atentie si capacitate buna de organizare/planificare;
- Persoana cu initiativa, bine organizata si responsabila.

Descrierea jobului

- Inregistrarea documentelor financiare in programul informatic si verificarea acestora cu rapoartele generate;
- Operarea si analiza incasarilor/platilor prin banca/numerar, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru;
- Inregistrarea extrasului de cont bancar;
- Intocmirea rapoartelor si situatiilor financiare specifice activitatii;
- Derularea diverselor operatiuni financiar contabile trasate de managerul departamentului;
- Organizarea activitatii in conformitate cu dispozitiile legale si efectuarea la timp a tuturor inregistrarilor.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru profesionist;
- Oportunitatea dezvoltarii profesionale si a unei cariere in domeniul financiar

Locatia: Sector 4, Bucuresti.

MERIDIAN AUTO este unul dintre cei mai performanţi concesionari ai mărcilor Dacia şi Renault, datorită valorilor care i-au guvernat evoluţia în cei peste 30 de ani de activitate din domeniul auto: excelenţă, profesionalism şi inovaţie.
Cu o preocupare continuă pentru furnizarea unor produse şi servicii la standarde înalte de calitate, am devenit atât o companie importantă din mediul de business din Romania, cât şi un partener de încredere pentru toţi clienţii şi colaboratorii noştri.
Succesul nostru depinde de succesul clientilor nostri.

Website: www.automeridian.ro

Te aşteptăm alături de noi!
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024