ECONOMIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- EXPERIENTA PE UN POST SIMILAR DE MINIM 5 ANI
- STUDII SUPERIOARE DE SPECIALITATE IN DOMENIUL ECONOMIC - CONTABILITATE FINANCIARA , PROBATE PRINTR-UN TEST SCRIS ORGANIZAT LA SEDIUL FIRMEI.
- CUNOSTINTE AVANSATE OPERARE PC SI PROGRAME DE CONTABILITATE
- PRELUCRAREA DATE SI VERIFICAREA DOCUMENTELOR CONTABILE
- CUNOSTINTE AVANSATE PRELUCRARE DATE IN EXCEL.
- CUNOSTINTE DE LEGISLATIE FISCALA SI INTERPRETARE CORECTA
- ABILITATI DE GESTIONARE A DATELOR
- ABILITATI DE A LUCRA CU TERMENE
- ATENTIE LA DETALII
- MUNCA IN ECHIPA

Descrierea jobului

- INREGISTRAREA CRONOLOGICA SI SISTEMATICA IN EVIDENTA CONTABILA A DOCUMENTELOR JUSTIFICATIVE CONFORM PREVEDERILOR LEGALE IN VIGOARE : EXTRASE DE BANCI, FACTURI CLIENTI, FACTURI FURNIZORI,DIVERSE TRANZACTII ETC)
-ANALIZA SI URMARIEA RULAJELOR SI SOLDURILOR CONTURILOR PRELUCRATE,COMPENSARI CLIENTI-FURNIZORI)
- INTOCMIREA DECLARATIILOR LUNARE/TRIMESTRIALE/ANUALE OBLIGATORII CONFORM LEGISLATIEI IN VIGOARE
- PARTICIPAREA LA INTOCMIREA SITUALTIILOR FINANCIARE
- MENTINEREA RELATIEI CU CLIENTII /FURNIZORI( TELEFON,E-MAILE)
- ORGANIZEAZA SI URMARESTE MENTINEREA LEGATURII PERMANENTE CU INSTITUTIILE STATULUI.

Descrierea companiei

ACTIVITATI DE TELEVIZIUNE
Publicat 18 mai 2022 Reactualizat 17 iun. 2022 Expiră 19 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos