Economist

Beciul Domnesc - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Rolul in companie
  • Asigura gestionarea, urmarirea si analiza furnizorilor societatii si a activelor imobilizate, verifica reflectarea corecta din punct de vedere contabil si fiscal a tranzactiilor specifice.
Cerinte
  • Experienta minim 3 ani intr-o pozitie cu responsabilitati similare
  • Studii superioare economice
  • Cunostinte de operare word, excel, power point
  • Cunostinte de operare in SAP (constituie avantaj)
  • Permis de conducere categ B (constituie avantaj)
  • Abilitati de comunicare
  • Integritate, orientare catre rezultat, proactivitate in realizarea sarcinilor si atingerea obiectivelor
Competente tehnice
Cunostinte economico-fiscale (Legea Contabilitatii, Reglementari contabile, Cod Fiscal
Cunostinte de analiza financiara (calcul indicatori financiari, analiza costuri, etc)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Asigura evidenta sintetica si analitica a furnizorilor; verifica si urmareste contractele de achizitii;
  • Urmareste si inregistreaza facturile de servicii de la furnizori si conformitatea cu prevederile contractuale;
  • Asigura evidenta sintetica si analitica a activelor imobilizate (intrari, iesiri, reevaluari, investitii, subventii,etc);
  • Asigura evidenta referatelor primite pentru eliberarea produselor finite in scopuri de promovare;
  • Asigura inregistrarea corecta si la zi a documentelor aferente intrarilor si iesilor de materiale promotionale;
  • Verifica incadrarea corecta din punct de vedere contabil si fiscal a operatiunilor financiar contabile;
  • Participa la inventarierea patrimoniului societatii in conformitate cu deciziile sefilor ierarhici;
  • Participa la intocmirea documentelor si rapoartelor solicitate de catre auditorul financiar, unitati bancare, ANAF.

Descrierea companiei

POVESTEA NOASTRĂ ÎNCEPE AICI!

Înfiinţată în anul 1949, Beciul Domnesc este unul dintre cei mai mari producători de vinuri din România.

Compania exploatează astăzi peste 1.500 de hectare cultivate cu viţă de vie nobilă, amplasate în renumitele podgorii: Cotești, Odobești, Panciu și Huși. Cea mai renumită dintre crame este Crama Beciul Domnesc, construită în secolul al XV-lea, cramă monument istoric, inclusă în patrimoniul cultural al României. Aici sunt păstrate peste 100.000 de sticle de vin, cele mai vechi datând din 1949, numărul lor crescând an de an.

În plantațiile noastre regăsim struguri negri, roze și albi, din soiuri care ne pot oferi vinuri neutrale, semi-aromate sau aromate, pe care le vinificăm pentru a obține vinurile seci, demiseci, demidulci sau dulci din portofoliu. Din totalitatea soiurilor existente în plantațiile noastre, le amintim pe cele mai reprezentative, astfel: Fetească Neagră, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Merlot, Traminer, Busuioaca de Bohotin, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Muscat Ottonel, Tămâioasa Româneasca, Feteasca Alba, Fetească Regală si Galbena de Odobești.

Portofoliul Beciul Domnesc cuprinde produse din categoriile vin, vinars, băuturi spirtoase și oţet. Printre brandurile de vin din portofoliul companiei se numără Mirabilis Machina, Vinoteca, Comoara Pivniţei, Oenoteca, Egregio, Sempre Rose, Rosé Vérité, Beciul Domnesc Grand Reserve, Beciul Domnesc, Sigillum Moldaviae și altele, iar portofoliul de vinarsuri este format din brandurile Mioriţa și Jad.

Calitatea produselor noastre a fost recunoscuta de catre specialistii din intreaga lume, astfel vinurile și vinarsurile noastre au caștigat numeroase medalii la competițiile naționale și internaționale la care au participat.

Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 26 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos