Publicat 29 Sep 2020 | Expiră 30 Oct 2020

ECONOMIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta profesionala minimum 2 ani in domeniu;
- Cunostinte excelente operare PC (Excel, Word);
- Cunostinte solide teoretice si practice de contabilitate si fiscalitate;
- Capacitatea de analiza si sinteza, de respectarea a termenelor limite.

Descrierea jobului

- Prelucrare baze de date contabile si intocmire situatii contabile;
- Elaborare diverse situatii financiare, evidente;
- Punctaj periodic cu clientii, furnizorii, reglarea la zi a fiselor si a soldurilor clientilor, furnizorilor;
- Urmareste avansurile spre decontare, verifica si inregistreaza deconturile de cheltuieli;
- Urmareste inregistrarile in sistemul informatic si verifica reflectarea corecta si la timp a acestora in contabilitate;
- Verifica modul de gestionare si arhivare a documentelor operate;
- Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
- Cunostinte solide privind legislatia in vigoare;
- Alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

Existenta companiei nationale INFINITY este strans legata de satisfacerea clientilor sai, carora le ofera o gama variata de produse, ce se adreseaza tuturor categoriilor de varsta. Prin reteaua sa de distributie, care acopera intreg teritoriul Romaniei, compania asigura numerosilor clienti servicii prompte si de calitate.

Expirat
ECONOMIST  -  Infinity

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles