de ani Fără Frică...

Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 04 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte medii utilizare PC;Competente:
Initiativa si proactivitate;
Rezolvarea de probleme;
Inovatie;
Acuratete si precizie;
Planificare si organizare;
Multitasking;
Responsabilitate;

Abilitati si aptitudini:

Capacitatea de analiza si sinteza;
Abilitatea de a propune solutii noi;
Atentie la detalii;
Corectarea erorilor;
Distributivitatea atentiei;
Ordonarea / clasificarea informatiilor;
Asumarea si respectarea taskurilor si a termenelor propuse;
Centrare pe sarcina;

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

Efectuarea zilnica a platilor in lei si valuta;
Evidenta si intocmire Registrul de Casa zilnic;
Centralizare Registre de Casa puncte de lucru, verificare si corectie in functie de plafoanele de casa reglementate fiscal;
Acordare avansuri spre decontare;
Introducerea zilnica in raportul de cash-flow detaliat, zilnic, a rulajelor din ziua precedenta si ziua curenta;
Verificarea inregistrarii corecte a operatiunilor contabile conform normelor legale, a legalitatii si corectitudinii documentelor de evidenta contabila si financiara, verificarea corelatiilor intre conturi, efectuarea de corectii contabile;
Intocmirea proceselor verbale de compensare;
Raportarea catre Contabilul Sef a tuturor situatiilor lunare privind tranzactiile economico-financiare;
Reevaluarea lunara a soldurilor pentru conturile de disponibilitati, datorii si creante in valuta;
Intocmirea diverselor rapoarte necesare Contabilului Sef;
Participarea la operatiunile de inventariere a patrimoniului organizate se societate;
Coordoneaza activitatea de operare si inregistrare a tranzactiilor financiare;
Verifica vanzarile on-line;
Coordoneaza relatia cu bancile cu care colaboram.

Activitatile specifice:

Raport de Cash-flow zilnic, pana pe data de 30/31 a lunii precedente;
Raport lunar balanta conturi de disponibilitati, datorii/creante financiare, pana pe 10 ale lunii urmatoare, alte date legate de intocmirea raportului de cash-flow;
Raport cash-flow centralizat la nivelul companiei– pana pe data de 10 ale lunii viitoare;
Proces verbal de inventariere si control al numerarului din casieriile punctelor de lucru – catre contabilul sef, director economic sau director de vanzari;

Millenium Pro Design - lider in Romania in domeniul Travel Retail. Misiunea noastra este de a oferi clientilor nostri produse si servicii de cea mai buna calitate, folosind tehnologii inovatoare si un mediu orientat catre client, pe baza carora clientul sa poata lua cele mai bune decizii de cumparare. Brand-ul nostru: BESTVALUE - Duty Free Experience.

Expirat
Economist  -  SC MILLENIUM PRO DESIGN SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles