de ani Fără Frică...

Publicat 07 Mai 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Firma de transport cu sediul in Pitesti angajeaza persoana serioasa pentru activitate de contabilitate (economist)

Cerinte: cunostinte foarte bune in utilizarea calculatorului,cunoastere program visconty experienta in domeniul contabilitatii foarte bune abilitati in comunicarea cu angajatii ; lucrul cu documente; facturi chitante bonuri , contabilitate primara.Minim o limba straina
facturare in programul AXEL
Cunoasterea programului VISCONTY constituie avantaj.

Descrierea jobului

- intocmirea salariilor (corelarea pontajelor cu CO, CM, statele de plata, introducerea salariilor pe card, sporuri etc);
- verificarea intocmirii statelor de plata a salariatilor si a declaratiilor aferente;
- verificarea actelor inregistrate in contabilitate (decont TVA, Registru de Casa), verificarea stocurilor contabile si a corectitudinii articolelor monografice;
- are obligatia de a dispune de o colaborare activa si continua cu institutiile bancare;
- punctaje cu furnizorii si clientii precum si concilierea soldurilor;
- cunostinte avansate de fiscalitate;
- evidenta si urmarirea datoriilor fata de Bugetul Statului si Bugetele Locale;

Descrierea companiei

FIRMA TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL.

Expirat
Economist  -  Frigospeed eurotop

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles