de ani Fără Frică...

Publicat 01 Mai 2019 | Expiră 01 Iun 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta in contabilitate ;
- Cunoasterea legislatiei financiare in vigoare, planului de conturi, a functiunii conturilor;
- Cunostinte de utilizare MS Office (Excel, Word);
- Abilitati de organizare pentru asigurarea respectarii termenelor limita de predarea a rapoartelor;
- Abilitati de comunicare, lucru in echipa, gandire analitica;
- Cunostinte de limba engleza (scris, vorbit) nivel mediu
- Constituie avantaj cunostinte de operare in ERP .

Descrierea jobului

- Verificarea, inregistrarea si arhivarea documentelor documentelor financiar-contabile si inregistrarea a notelor contabile in aplicatia ERP;
- Inregistrare facturi furnizori pe centre de cost;
- Tine evidenta veniturilor in avans, a stocurilor;
- Intocmeste situatii facturare clienti, emite facturi catre clienti
- Urmareste si verifica soldurile partenerilor, efectueaza punctaje si reconcilieri de conturi;
- Reconcilierea veniturilor si incasarilor inregistrate in softul operational cu cele din contabilitate prin efectuarea zilnica a importului de date in softul ERP, inregistrarea incasarilor cu crad, verificarea incasarilor cash;
- Intocmeste rapoarte si situatii solicitate la inchideri de luna;
- Duce la indeplinire alte cerinte solicitate de management ori de cate ori este nevoie.

ANA HOTELS este cel mai cunoscut lant hotelier autohton cu 6 locatii in București, Poiana Brașov si Eforie Nord. De la Athénée Palace Hilton, unul din simbolurile Bucureștiului și Crowne Plaza, la Sport Hotel & Spa (Poiana Brasov) și Hotel Europa (Eforie Nord) ca destinații de vacanță la munte și la mare, Ana Hotels este un reper al ospitalitatii in Romania.

Cu o amplă panoramă spre marea aflată la câţiva paşi, Hotelul Europa are o locaţie deosebită, aproape de centrul staţiunii balneare Eforie Nord şi de Lacul Techirghiol. Adevărată oază de verdeaţă, impresionanta sa grădină de vară are piscină exterioară şi teren de mini-golf, găzduind centrul de sănătate şi relaxare Ana Aslan Health SPA.

Expirat
Economist  -  ANA HOTELS SA - EFORIE NORD (HOTEL EUROPA****)

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles