Publicat 15 Mar 2019 | Expiră 15 Apr 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Descrierea jobului/responsabilități:

  • Înregistrarea corectă, completă şi la zi a tuturor operaţiunilor financiar-contabile în soft-ul de contabilitate (facturi furnizori, facturi proforme, avize, facturi clienți, chitanțe, bonuri fiscale, extrase de cont, deconturi de cheltuieli);
  • Întocmirea şi arhivarea documentelor justificative şi a registrelor contabile conform cu legislaţia în vigoare;
  • Se asigură de corectitudinea documentelor primare (facturi achizitie, bonuri fiscale, chitante, dispoziții) pe care le înregistrează în programul informatic;
  • Verifică şi răspunde de corectitudinea înregistrărilor contabile;
  • Verificare jurnalele de vânzări, cumpărări;
  • Verificare registru de casă;
  • Verificarea zilnică a corectitudinii borderourilor de încasări/plăți;
  • Participă la inventarierile periodice;
  • Evidența facturilor nesosite și urmărirea primirii acestora;
  • Verificarea lunară a activității medicale conform rapoartelor generate de programul informatic;
  • Activitate de resurse umane: întocmire CIM, acte adiționale, decizii încetare/ suspendare CIM, adeverințe, transmitere revisal.
Oferim:
  • Mediu organizational favorabil dezvoltarii profesionale si personale, cu posibilitati reale de avansare in cariera;
  • Pachet salarial motivant, în acord cu performanta profesionala, cu evolutia si competenta acumulata;
  • Tichete de masă;
  • Program de lucru: luni – vineri, 08:00 - 17:00, 8 ore + 1 oră pauză de masă.

Cerințe:
  • Persoana organizata, atenta si minutioasa la înregistrarea in programul de contabilitate a documentelor primare ;
  • Cunoştinte foarte bune de Microsoft Office (Excel, Word, Outlook);
  • Capacitate organizatorica, capacitate de analiza si sinteza;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Persoană ordonată şi responsabilă, având o gândire analitică;
  • Abilitatea de a lucra cu termene limită;
  • Putere de decizie şi asumarea responsabilităţilor.

Spitalul PREMIERE este cel mai important furnizor de servicii medicale de spitalizare din judetul Timis, specialitatile abordate cu succes in cadrul spitalului fiind obstetrica, ginecologia, neonatologia, chirurgia generala, ortopedia.

Spitalul PREMIERE a fost inaugurat in anul 2013 si pana in prezent are un număr de peste 8500 de pacienți spitalizați. Calitatea profesionala deosebita, atât a managementului cât și a personalului medical, împreuna cu dotarea tehnica excepțională permit obținerea uneia dintre cele mai scurte durate medii de spitalizare din România.

Datorita cresterii constante a adresabilitatii, pentru a putea deservi la cele mai inalte standarde de calitate solicitarile in crestere ale pacientilor nostri, am decis sa relocam activitatea intr-un spatiu nou, mai generos, si sa marim structura de paturi si de servicii medicale.

Spitalul PREMIERE va avea o structura de 133 de paturi de spitalizare continua si 12 paturi de spitalizare de zi, laborator, imagistica si o policlinica cu 16 cabinete medicale. Numarul de specialitati medicale va creste semnificativ: Alergologie și imunologie clinică, Anestezie și terapie intensivă, Boli infecțioase, Cardiologie, Chirurgie generală, Chirurgie orală și maxilo-facială, Chirurgie pediatrică, Chirurgie plastică, Microchirurgie reconstructivă, Recuperare, medicina fizica si balneologie, Fiziokinetoterapie, Chirurgie toracică, Dermatovenerologie, Diabet zaharat, nutriție și boli metabolice, Endocrinologie, Gastroenterologie, Hematologie, Medicină internă, Medicina muncii, Medicină sportivă, Neonatologie, Neurochirurgie, Neurologie, Nefrologie, Obstetrică-ginecologie, Oftalmologie, Oncologie medicală, Ortopedie și Traumatologie, Otorinolaringologie, Pediatrie, Pneumologie, Psihiatrie, Psihologie, Radioterapie, Reumatologie, Urologie .

Expirat
Economist  -  MATERNA INVEST SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles