check_circle

Job verificat

|Publicat 27 Feb 2019 | Expiră 30 Mar 2019

Economist

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii economice finalizate
  • Membru C.E.C.C.A.R., A.C.C.A. alte calificari profesionale constituie avantaj
  • Experienta minima in domeniu 3 ani
  • Cunoasterea limbii Engleze la nivel mediu
  • Constituie un plus, experienta in utilizarea aplicatiilor Ciel V7, Soft1, Navision, Oracle
  • Utilizare pachet Office 365
  • Capacitate de prioritizare, planificare, proactiv, capacitate de invatare si adaptare

Descrierea jobului

  • Receptionarea documentelor contabile de la un portofoliu de clienti alocat
  • Prelucrarea documentelor contabile in aplicatiile contabile utilizate de companie
  • Inchiderea contabila lunara
  • Intocmirea si inregistrarea declaratiilor fiscale
  • Intocmire pachet de raportare financiara
  • Intocmire bilant
  • Misiuni de verificare a conturilor
  • Asistenta clienti privind aspecte economice si fiscale
  • Raspunde de corectitudinea si veridicitatea informatiilor transmise

​Beneficiile acordate salariatilor:
  • pachet salarial motivant
  • tichete de masa
  • ​decontare abonament transport
  • decontare activitati sociale si culturale

De 15 ani, Finaco ofera servicii integrate pentru clientii sai. De la contabilitate, HR, salarizare si pana la consultanta, revizii contabile cu suport in implimentarea sistemelor ERP, ne dorim sa cream un mediu dinamic si flexibil care sa se adapteze usor nevoilor clientilor nostri si pietei.

​In prezent, echipa noastra este formata din 15 specialisti: economisti, experti contabili, ce furnizeaza servicii de contabilitate, taxe si asistenta unor companii ce activeaza in domenii ca productie, dezvoltare produse IT, comert, servicii, agricultura si altele.

Indiferent de marimea companiei sau de domeniul de activitate, de fiecare data am respectat principiile si valorile profesiei noastre, incercand sa oferim cele mai bune solutii.

​Mai multe detalii gasiti pe site-ul nostru www.finaco.ro.

Expirat
Economist  -  Finaco S.R.L.