check_circle

Job verificat

|Publicat 11 Feb 2019 | Reactualizat 11 Mar 2019 | Expiră 14 Mar 2019

ECONOMIST

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL:

· Absolvent studii superioare al unei facultati economice (Contabilitate ar fi un avantaj)
· Cunostinte legislatie financiar-contabile;
· Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
· Cunoasterea limbii engleze : mediu (limba germana constituie un avantaj);
· Cunostinte medii de MS Office (Excel-ul constituie un avantaj);
· Cunostinte de operare in softuri de contabilitate –SAP constituie un avantaj;
· Initiativa, implicare in luarea si aplicarea deciziilor, asumarea responsabilitatii;
· Abilitati de organizare, comunicare si orientare catre solutii;
· Capacitate de analiza si sinteza;
· Rezistenta la stress;
· Disciplina si rigurozitate.

Descrierea jobului

· Asigura inregistrarea zilnica in sistem a tuturor facturilor de marfa/ambalaje primite de la furnizori, inchise pe baza de aviz de insotire, in vederea generarii obligatiei de plata;
· Urmareste reconcilierea facturilor de marfa/ambalaje cu preliminarile efectuate pe fiecare partener;
· Opereaza in sistem procesele verbale de stingere a obligatiilor comerciale reciproce conform scadentelor aferente;
· Executa operatiunile de compensare
· Creare/Intretinere baza de date furnizori in sistem
· Transmite documentele intocmite: ordine de compensare insotite de procese verbale de stingere reciproca o obligatiilor, extrase de cont reprezentand confirmarile de sold, desfasuratoarele de plati catre partenerii comerciali (furnziori/clienti marfa);
· Asigura arhivarea lunara a documentatiei gestionate;
· Indeplineste orice alte solicitari venite din partea departamentelor din cadrul companiei;
· Urmareste aplicarea prevederilor mentionate in procedurile interne si legislatiei specifice domeniului financiar-contabil;
· Indeplineste orice alte sarcini si responsabilitati stabilite de catre superiorul ierarhic;
· Participa la activitatile de audit intern/extern, controale diverse autoritati si intocmeste rapoartele solicitate.

BENEFICII:

· Asigurare medicala privata;
· Zile suplimentare pentru concediu de odihna;
· Transport asigurat;
· Masa de pranz asigurata;
Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadul companiei.

Pentru mai multe informatii legate de procesarea datelor personale, va rugam sa accesati pagina de web penny.ro - "Politica de confidentialitate".

Rewe România reprezintă în ţara noastră concernul german REWE, unul dintre liderii europeni din domeniul alimentar, cu o experienţă de peste jumătate de secol.La ora actuală grupul REWE este reprezentat în 14 ţări europene, cu o cifră de afaceri de peste 50 de miliarde de EUR şi un număr total de angajaţi de peste 335.000.
Având în vedere puternica expansiune a companiei noastre, oferim şanse de promovare în carieră pentru angajaţii motivaţi şi dornici de a învăţa, pachet salarial atractiv corelat cu performanţele, atmosferă plăcută de lucru, în prezent compania numărând aproximativ 4.300 de angajaţi.
Prin magazinele noastre Penny Market oferim siguranţa unui loc de muncă stabil într-o echipă tânără şi de succes cu multiple posibilităţi de dezvoltare

Expirat
ECONOMIST  -  Rewe Romania